Штучна підтримка гривні урядом придушила зростання економіки України, - МВФ
МВФ вважає, що політика українського уряду сприяла поглибшеню рецесії в країні
Підводячи підсумки щорічного аналізу української економіки, виконавчі директори фонду рекомендували українського владі вжити заходів для зниження дефіциту платіжного балансу, скоротити субсидії в енергетичному секторі ( які становили торік 7,5 % ВВП), продовжити зусилля щодо зміцнення банківського сектора та підвищення конкурентоспроможності економіки, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
МВФ очікує зниження ВВП України на 0,3 % в поточному році і збільшення цього показника лише на 1 % в 2014 році.
Також фонд розкритикував валютну політику уряду та зменшення резервів.
"Завищений обмінний курс нацвалюти сприяв збільшенню дефіциту платіжного балансу України, зниження конкурентоспроможності, сталого зменшення валютних резервів, При цьому жорстка монетарна політика, націлена на підтримку стабільності курсу і що використовує заходи адміністративного контролю, придушила зростання економіки", - йдеться у доповіді.
Тому у цьому зв'язку виконавчі директори МВФ рекомендували владі допустити велику гнучкість обмінного курсу гривні та прискорити перехід до таргетування інфляції.
Виконавчі директори МВФ заявили про важливість реформування енергетичного сектора України, який характеризується як "неефективний", зокрема , за рахунок підвищення енерготарифів .
Дефіцит платіжного балансу України перевищить цього року 8% ВВП і збережеться на такому ж рівні в 2014 році, вважають експерти МВФ. Дефіцит бюджету країни разом зі збитками "Нафтогазу України" складе цього року 7,7 % ВВП, в майбутньому - 6,6 % ВВП.
Нагадаємо, згідно з проектом Держбюджету-2014 Кабмін пропонує затвердити граничний обсіг дефіциту держбюджету в сумі 59 547 235 тис. гривень, що становить 3,6% ВВП.
- Актуальне
- Важливе