США закликали Грузію припинити переслідувати Саакашвілі
Сполучені Штати висловили стурбованість у зв'язку з рішенням влади Грузії викликати на допит екс-президента країни Михайла Саакашвілі
Відносно нього в Грузії порушено відразу десять кримінальних справ. У Вашингтоні підозрюють, що це може бути пов'язано з політичними гоніннями, повідомляє NEWSru.com.
"Ніхто не може бути вище закону, але збудження одночасно відразу декількох справ стосовно колишнього президента (Грузії) посилює законні побоювання з приводу політичного гоніння", - йдеться в заяві Держдепартаменту США, опублікованому на офіційному сайті відомства.
У ньому наголошується, що "правові і судові інститути Грузії все ще слабкі". У зв'язку з цим "Сполучені Штати закликають грузинське керівництво зосередити енергію нації на майбутнє країни: зміцненні її економіки, продовженні правових реформ і досягненні швидкого прогресу на шляху євроатлантичної інтеграції".
Питання надання Грузії Плану дій до членства в НАТО (ПДЧ) має обговорюватися на початку вересня на саміті альянсу в Уельсі. Чотири роки тому Грузії відмовили. Чергова відмова "похитне" політичну стабільність у країні, заявив раніше, в січні цього року, голова парламенту Грузії Давид Усупашвілі. У ході свого візиту до Естонії, він заявив також, що чергова відмова додасть "імпульс" антизахідним політичним силам в Грузії.
Про вересневому саміті і можливий негативний вплив на нього переслідування Саакашвілі заявив і колишній помічник заступника держсекретаря США Метью Брайза.
"Зростає шанс і наближається процес, коли Грузія на вересневому саміті (НАТО) повинна отримати ПДЧ, а в зв'язку з викликом Михайла Саакашвілі в прокуратуру кажуть, що Грузія, може, і не заслуговує ПДЧ, оскільки там має місце політично мотивоване і виборче правосуддя", - заявив він, посилаючись на думки учасників Альянсу, що збиралися на березневому форумі Фонду Маршалла в Брюсселі.
"Такий настрій людей, які присутні на форумі і є приймаючими рішення особами. Думаю, це вже здобуло негативний вплив на рішення", - заявив Брайза "Першому каналу" Громадського телебачення Грузії.
Сам Саакашвілі також заявив, що його кримінальне переслідування "вб'є процес європейської інтеграції Грузії".
Це підтвердили ряд європейських політиків. Так, президент Естонії Тоомас Хендрік Ільвес заявив, що виклик Саакашвілі на допит "може перешкодити наданню Грузії ПДЧ і процесам оформлення Угоди про асоціацію з ЄС", привівши в приклад Україну.
"До Евромайдану країна пройшла важкий період. Відколи заарештували Юлію Тимошенко, оформлення Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом значно сповільнилося " , - сказав Ільвес, якого цитує.
Глава МЗС Швеції Карл Більдт назвав переслідування Саакашвілі на батьківщині "політикою реваншу" і попередив про можливі негативні наслідки.
"Коли я востаннє був у Тбілісі і зустрівся з паном Іванішвілі, ми домовилися, що політика реваншу закінчиться, тому що такий підхід дуже негативний для Грузії. У політики реваншу немає майбутнього в Європі, і така тенденція підірве надійність і розвиток Грузії як успішний країни", - заявив глава МЗС Швеції грузинської телекомпанії "Руставі 2".
- Актуальне
- Важливе