ВАЗ припинив постачати свої авто в Україну
З початку 2014 року російський виробник "АвтоВАЗ" не постачає автомобілі на український ринок
Про це "Известиям" розповіли в ряді українських автосалонів, а також підтвердив сам виробник, передає Еспресо.TV. Дилери вже практично розпродали старі запаси автомобілів.
За словами представника "Укравтовазу", проблеми пов'язані з ціновою політикою "АвтоВАЗу" і тим, що до кінця 2013 року значна кількість автомобілів залишилося нерозпроданими. Крім того, частина моделей не відповідала європейським вимогам безпеки.
У київських автосалонах Lada затримку поставок пов'язують насамперед з тим, що тольяттінські автомобілі значно подорожчали останнім часом, і попит на них різко впав. Українські дилери також пояснюють ситуацію внутрішніми перестановками в російському підприємстві. Новий президент "АвтоВАЗу" Бу Андерссон, призначений на посаду в листопаді 2013 року, приступив до обов'язків тільки в січні 2014-го. Андерссон змінив на посту Ігоря Комарова (останній став заступник голови Роскосмосу). Новому керівництву було просто не до України - воно прагнуло спочатку розібратися з внутрішнім ринком.
За даними самого "АвтоВАЗу", в 2013 році на Україні продано 8305 автомобіля Lada, що на 52% нижче за показник 2012 року. Ринкова частка Lada знизилася з 8% у 2012-му до 4% в 2013-му.
У прес-службі "АвтоВАЗу" "Известиям" підтвердили відсутність поставок з початку року.
Цікаво, що цього року контракт на постачання нових автомобілів в Україну між "АвтоВАЗом" і "Укравтоваз" був підписаний тільки 17 березня (а не наприкінці минулого року, як зазвичай). За найоптимістичнішими прогнозами українських дилерів, поставки нових автомобілів почнуться через місяць-два. Оновлені Kalina і Priora до України доберуться ще пізніше - орієнтовно до кінця року: це нові моделі, і їм потрібно буде пройти сертифікацію.
В автосалонах також називають ще одну причину припинення поставок - утилізаційний збір.
"Наприклад, для автомобілів BMW або Mercedes збір складає близько 1% від вартості, а у випадку з автомобілями "АвтоВАЗу" - лише в силу їх ціни, бюджетного сегмента - він складає вже 10%. Тому найбільше утилізаційний збір вдарив по недорогим автомобілям. "АвтоВАЗу" потрібно було знизити ціни на свої автомобілі, щоб залишитися конкурентоспроможними на ринку України. Але замість цього він навпаки - ще й підвищив ціни, - пояснює президент Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів (ВААІД) Олег Назаренко.
Втім, у російських автовиробників можуть виникнути й нові проблеми: уряд України може скасувати безмитний режим на імпорт легкових автомобілів з Росії та ввести 10% мито. Кабмін наразі це питання не коментує.
- Актуальне
- Важливе