Кримська "Няша-прокурор" оголосила прапор України "екстремістським"
Кримська прокуратура за підписом відомої Наталії Поклонської оголосила прапор України, вивішений на будівлі Меджлісу в Сімферополі, проявом екстремізму і порушенням Федерального закону "Про протидію екстремістській діяльності"
Про це у своєму блозі на "Ехо Москви" написав депутат Законодавчих зборів Санкт-Петербурга від фракції "Яблуко" Борис Вишневський, повідомляє Еспресо.TV.
Він пише, що за вивішування прапора Поклонська оголосила Меджлісу попередження, "що пояснює процедуру кримінальної відповідальності за порушення вказаної статті". Мовляв, прапор України був встановлений "для пропаганди та публічного демонстрування, що є розпалюванням соціальної, національної ворожнечі і стало пропагандою винятковості".
На думку Вишневсьсого, такі формулювання наочно демонструють рівень юридичної грамотності тих, хто нині поставлений стежити за законністю в Криму.
"Яку "ворожнечу" і до якої національної або соціальної групи "збуджує" український прапор? Що стосується іншого, то закон про протидію екстремізму говорить про "пропаганду винятковості, переваги або неповноцінності людини за ознакою її соціальної, расової, національної, релігійної чи мовної приналежності або ставлення до релігії". Чию перевагу або неповноцінність, на погляд кримського прокурора, стверджує прапор України?", - цікавиться російський депутат.
Ці маячневі "попередження", переконаний Вишневський, не мають до закону ні найменшого відношення. А їх єдиною метою є "заборонити вивішувати прапор країни, частиною якого Крим залишається з точки зору міжнародного права і переважної більшості країн світу".
Він також нагадав, що російські прапори протягом багатьох років у Криму вивішували абсолютно вільно, і вільно ходили з ними на мітинги. І ніхто не оголошував ці прапори "символами екстремізму" і за це не переслідував.
"Але тепер настали інші часи - входження в "російський правовий простір", де зовсім інші закони. Їх кримчани дуже швидко відчують на собі. Коли вони схаменуться, буде пізно: у Росії спроба реалізувати «право на самовизначення» означає посадку на п'ять років", - зазначив Вишневський.
Як повідомляло Еспресо.TV, 17 березня Шевченківський районний суд Києва задовольнив клопотання Генпрокуратури України про затримання та привід до суду для обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою самопроголошеного прокурора АР Крим, громадянки України Наталії Поклонської. Згодом і Окружний адміністративний суд Києва постановою визнав протиправним і скасував рішення президії Верховної Ради АРК, яким виконання обов'язків прокурора Криму було покладено на Наталію Поклонську
- Актуальне
- Важливе