На Луганщині сепаратисти пояснили, як наповнюватимуть бюджет області: Приватизуємо «Приватбанк»
13 травня в Сєвєродонецьку представники бізнесу, яких турбує стан справ в Сєвєродонецьку і Луганській області в цілому, ініціювали зустріч з правоохоронними органами та міською владою
На круглий стіл прийшли і представники так званої Луганської народної республіки, один з яких був з автоматом Калашникова, що стало певною несподіванкою для організаторів зустрічі, пишуть «Сєвєродонецькі страсті».
Бізнесмени запитали представника ЛНР Пака, як зупинити беззаконня у місті (розстріл таксі «2», напад на підприємства та ін.), а також чому представники ЛНР прибули на зустріч зі зброєю.
Пославшись на те, що нова республіка існує тільки другий день, було відзначено що в республіці не визнаються українські закони, проведення президентських виборів заборонено, а головна мета для них сьогодні створити спокій у місті, щоб його не захлеснула хвиля розбоїв, а тому завдання полягає в тому, щоб не допустити в Сєвєродонецьк мародерів (яких - не було сказано). А для цього необхідно встановлювати блок пости навколо Сєвєродонецька, на яких будуть поряд з беззбройними людьми, так само і озброєні люди, яких, до того ж, необхідно утримувати (читай оплачувати за присутність і годувати).
На поставлені запитання з приводу викрадення автомобіля в місті, відповідь не була отримана, а вилучення головою КПУ Корчагіним реєстру виборців, Пак прокоментувати не зміг.
Так само підприємці хотіли почути бачення «нових керівників області» відповіді з питань життєзабезпечення міста, роботи банківської системи, податкової системи, економічної та соціальної сфери. Проте з усіх відповідей стало зрозуміло, що буде «приватизовано» «Приватбанк» Коломойського, а звідти будуть братися всі пенсії, різні оплати та інші фінансові операції. Хоча, при цьому, як нове керівництво ЛНР наповнюватиме цей банк, вони не пояснили.
Тому висновок один, що найближче завдання ЛНР - створення блокпостів навколо Сєвєродонецька, недопущення ворога на територію міста, здійснити видачу нових паспортів і поміняти печатки на підприємствах, де буде вказана країна не Україна, а Луганська народна республіка. А інше буде зроблено потім ...
Прокурор Сєвєродонецька Григор'єв висловив думку серед підприємців, що проведений референдум по створенню ЛНР - незаконий і він його не визнає і підпорядковується тільки керівництву країни Україна. Присягати на вірність ЛНР, Григор'єв не буде, а дії Пака прокурор вважає незаконними, за які, згідно кримінального кодексу України, засуджують на 15 років, а за зберігання і носіння зброї - до 6 років.
У свою чергу начальник Сєвєродонецької міліції Жданов повідомив, що його головна мета, спокій у місті, розслідування злочинів, а хто йому допомагатиме, це вже окрема розмова.
Секретар ради Гавріленко пояснив, що його обрав його обрав народ, а значить, він і міська рада, згідно українського законодавства, є легітимними, а коли народ переобере на чергових виборах інших, то легітимною вже буде знову обрана влада. І з цим, чомусь погодився представник ЛНР Пак. Наприкінці Гавріленко додав, що проведення виборів президента, через ситуацію, очевидно не буде.
На закінчення, представник ЛНР Пак, дізнавшись, що підприємці допомогли міліції, виділивши гроші на її утримання, «порекомендував» так само виділити гроші і на новостворену «молоду» республіку.
Виходячи з проведеної зустрічі, на якій підприємці Сєвєродонецька хотіли зрозуміти для себе стан справ у місті та області, і з'ясувати, чи знаходиться в безпеці бізнес, бізнесмени для себе отримали набагато більше питань, ніж відповідей. А багато з них задумалися про те, що бізнес в Сєвєродонецьку та області, доведеться закривати, а свої сім'ї відвозити з міста, до більш кращих часів.
- Актуальне
- Важливе