Фірташ не підпускає Коломойського до приватизації "Сумихімпром", - ЗМІ
У Дмитра Фірташа з'явився конкурент, який готовий змагатися з бізнесменом за "Сумихімпром", підприємства, яке виробляє складні добрива та титанові білила
У ТОВ "Бізнес-Інвест" (представляє групу "Приват" Ігоря Коломойського) підтвердили, що співробітник компанії намагався зареєструватися на Східно-Європейській фондовій біржі (СЄФБ), щоб взяти участь у сьогоднішніх торгах, на які Фонд держмайна України (ФДМУ) виставив два міноритарних пакета акцій "Сумихімпрому", пише газета "Капитал".
"Наша людина в Києві займається цим питанням (участі в торгах)", - зазначив представник «Бізнес-Інвесту».
Торги мають відбутися сьогодні, о 10:00. За інформацією СЄФБ, на продаж будуть виставлені пакети в 2,2% акцій підприємства зі стартовою ціною 9,7 млн грн, а також у 5% акцій стартовою вартістю 21,7 млн грн.
Ця біржа вже намагалася продати дрібні пакети «Сумихімпрому». Перший раз 5% акцій виробника СЄФБ виставляла на торги 11 липня 2013, але безуспішно. Другий раз - пакет в 2,2% акцій 26 грудня минулого року, але на нього також не знайшлося покупця.
Тому глава ФДМУ зняв підприємство з торгів в кінці 2013 р. Цього року, як бачимо, фонд вирішив продовжити співпрацю з Східно-Європейській фондовій біржею.
Вчора у вітчизняних ЗМІ з'явилася інформація, що працівники СЄФБ 10 червня перешкоджали представнику «Бізнес-Інвесту» подати документи на участь у торгах. У скандалі навіть брала участь міліція. А співробітник ТОВ Олександр Винниченко звинуватив майданчик в тому, що вона діє в інтересах Фірташа, тому домагається зриву торгів, перешкоджаючи реєстрації потенційних учасників. Експерти вважають, що й торішні торги з продажу 2,2% і 5% акцій «Сумихімпрому» не відбулися, тому що головний претендент на цей актив - Фірташ - міг штучно обмежити кількість учасників, що зробило їх нелегітимними.
"Ми чутки і вигадки компанії "Бізнес-Інвест" не коментуємо", - сказали виданню в Group DF Фірташа. За даними СЄФБ, вона дійсно обслуговується в Надра Банку Фірташа.
Скільки учасників торгів біржа зареєструвала, вчора «Капіталу» дізнатися не вдалося. Заступник гендиректора біржі Олександр Калюк повідомив, що не має права оголошувати список до початку торгів з міркувань конфіденційності.
У Фонді держмайна підтвердили «Капіталу», що начулися про скандал при реєстрації «Бізнес-Інвесту» на фондовій біржі.
"В даний час підтверджуємо, що документи на реєстрацію у компанії біржа прийняла. Залишається питання, чи встигла вона внести заставу", - повідомили в прес-службі ФДМУ, уточнивши, що розраховують на якомога більший інтерес до торгів по "Сумихімпрому" з боку потенційних учасників.
Проте Винниченко заявив учора агентству «Інтерфакс-Україна», що його компанію таки усунули від торгів.
"Сьогодні з ранку ми знову спробували подати пакет документів. Він був прийнятий. Після того як в 9:45 була прийнята заявка, ми відразу ж направили близько 6 млн грн на рахунки біржі. Незважаючи на те що кошти були списані з рахунку «Бізнес-Інвесту» і відправлені на рахунки біржі ще близько 10:00, СЄФБ заявила, що на момент закінчення терміну прийому внесків до 15:00 вони нічого не отримали", - зазначив співрозмовник. Винниченко вважає, що проводиться фактично не приватизація акцій «Сумихімпрому», а передача паперів у руки однієї особи.
Фірташ неодноразово заявляв про свій інтерес до "Сумихімпрому". Цього року в травневому інтерв'ю «Інтерфаксу» керуючий директор компанії Group DF Борис Краснянський міркував про те, що якщо «Кримський Титан» буде втрачений як актив, у групи ще залишаються титанові ГЗК (їх уже відібрали у Фірташа, чи не продовживши оренду після вересня 2014 р.), а також «Сумихімпром». Восени олігарх позбудеться сировинної бази у вигляді Іршанського ГЗК і Вільногірського ГМК, а також, не виключено, і можливості управляти "Кримським Титаном".
- Актуальне
- Важливе