Радник Авакова: Одесити мали право послухати концерт Ані Лорак
Радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко вважає, що прихильники Ані Лорак мали право в Одесі подивитися її концерт, але адекватність використання міліцією сили треба перевірити
Про це Геращенко написав на власній сторінці у «Фейсбуці», коментуючи вчорашній інцидент в Одесі.
«Я не схвалюю дії Ані Лорак та інших діячів естради, культури і мистецтва по відношенню до Росії. Ми зараз зі свого боку готуємо список по забороні в'їзду в Україну близько 500 російських діячів що схвалили анексію Криму і розділ України. І я вважаю правильним не давати їм заробляти грошей на концертах та виступах в Україні - нехай їдуть виступають в Крим перед чайками на порожніх пляжах», - зазначив він.
«Я не вважаю вину Ані Лорак настільки великою, щоб не давати їй виступати в Україні. Вона наскільки мені відомо не робила заяв про підтримки анексії Криму чи розділу України, а тільки поїхала на нагородження якоюсь музичною премією в травні цього року. Вважаю, що карати її за це не можна.
Якщо Ані Лорак був організований концерт для одеситів, які є шанувальниками її таланту, то у мене питання - такі одесити мають право послухати Ані Лорак? Моя відповідь - так мають! І порівняння Ані Лорак з українофобом Дугіним, висловлені в коментарях абсолютно недоречні в даному випадку і дурні», - написав Геращенко.
«Чи мають право громадяни протестуючі проти чогось небудь і в тому числі концерту Ані Лорак бити інших громадян, які хочуть цей концерт подивитися або працівників міліції викликаних підтримувати громадський порядок в районі місця проведення концерту? Моя відповідь - ні громадяни протестувальники не мають права бити інших громадян і співробітників міліції», - вважає радник міністра.
«Якщо концерт проходить на закритій території в даному у випадку в одеському клубі «Ібіца» чи мають право протестуючі вриватися на територію клубу і заважати іншим одеситам дивитися концерт що подобається їм виконавця? Моя відповідь - ні! Одні громадяни не мають права заважати іншим громадянам ходити на концерти любиться їм виконавців!
Чи мала права міліція застосовувати силу для розгону протестувальників які ввірвалися на територію приватного клубу «Ібіца» і заважають іншим громадянам дивитися концерт Ані Лорак? І якщо так то в яких межах?
Так міліція, відповідно до закону про міліцію, мала право захистити громадський порядок і витіснити з території приватного клубу «Ібіца» протестувальників. Якщо деякі читачі мого «Фейсбуку» так не вважають, то прохання уявити собі як на Вашу вечірку в якомусь кафе уломлюється група громадян, яка не дає Вам послухати авторський концерт Слави Вакарчука наприклад. Яка буде Ваша реакція по відношенню до тих хто вторгся? Думаю Ви їм не будете раді як і слухачі концерту Ані Лорак.
Що стосується адекватності застосування сили - то використовувати гумові кийки забороняється для нанесення ударів по голові, статевим органам, суглобам і ряду інших позицій. У разі, якщо який то працівник міліції порушив інструкцію по застосувати спецзасоби, то потрібно розібратися - він це зробив навмисне задовольняючи потреби нездорової психіки або ж він це зробив випадково - замахувався з метою нанести удар в дозволене місце, але промахнувся. При цьому безумовно бити лежачого беззбройного людини - не можна!
По кожному випадку нанесення тілесних ушкоджень - потерпілий повинен звернеться в лікарню і зняти побої, після чого, звернеться зі скаргою до міліції або прокуратури на перевищення працівниками міліції своїх прав і повноважень.
Чи мають право співробітники міліції під час масових акцій публічно ображати або грубіянити громадянам? Називати їх «бандерівцями», «укропами» та іншими образливими найменуваннями.
Для мене як і для Вас відповідь очевидна - ні не мають! А ті хто так говорив повинні бути звільнені з лав міліції, як такі, що розпалюють ворожнечу між громадянами, яка у результаті і призвела до тероризму в Донбасі.
Мої висновки з ситуації - громадяни охочі подивитися концерт Ані Лорак мали на це право. Громадяни бажаючі протестувати проти позиції Ані Лорак мали право мирно, без зброї і кийків зібратися не порушуючи громадський порядок і висловити свою думку про Ані Лорак. Але - не можна вриватися на приватну територію де йде концерт і заважати іншим громадянам! Не можна проявляти агресію і бити інших громадян і співробітників міліції!
Співробітники міліції мали законне право звільнити територію клубу «Ібіца» від сторонніх осіб, застосовуючи при цьому спецзасоби в рамках дозволених законодавством без надмірного насильства. Але, хочу також для об'єктивності зазначити, що на відео чітко видно, що деякі протестувальники теж були не з голими руками. Працівники міліції не мають права хамити і ображати протестуючих, так само як і протестувальники не повинні грубіянити співробітникам міліції. Упевнений - що в даному випадку хамили і ображали один одного обидві сторони! Але співробітники міліції повинні були відповідати мовчанням на хамство і не піддаватися на провокації», - йдеться в повідомленні.
«№Що вранці зроблю, щоб остаточно розібратися в ситуації?
1. Запрошене з Одеси оперативне відео того як все починалося і докладний звіт про все, що відбувалося по хвилинах і якщо цей звіт не буде містити секретних або службових відомостей - порекомендую Міністру його опублікувати. При цьому важливо зрозуміти - хто перший почав? Хто увірвався на територію клубу «Ібіца», не маючи на те права і хто перший почав проявляти агресію - протестувальники або міліція?
2. Порекомендую міністру призначити службове розслідування по даному інциденту з обов'язковим опитуванням всіх учасників подій, як з одного так і з іншого боку.
3. Вважаю, що співробітникам міліції котрі виявляють надмірну і необгрунтовану жорстокість до протестуючих не місце в міліції так само як і тим співробітникам які хамлять і ображають громадян нехай навіть і у відповідь на їх образи. Це стосується в першу чергу тих хто бив кийками і ногами лежачих громадян, які в принципі не могли чинити опір.
4. Всім громадянам, які отримали травми під час конфлікту, рекомендую зняти побої в лікарнях Одеси. А всім хто знімав відео - викласти його у відкритий доступ для зручності роботи слідства, як з встановлення фактів порушення з боку працівників міліції, так і для встановлення фактів порушення порядку з боку мітингувальників.
П. С. Рекомендую всім гарячим головам спочатку розібратися в усіх деталях конфлікту який тривав кілька годин, а потім судити хто правий хто винен.
І судити не тільки по декількох хвилинах відео, де міліція витісняє з території клубу протестувальників і деякі, але далеко не всі міліціонери виявляють надмірну жорстокість, а судити по всій історії розгортання конфлікту. Тоді це буде об'єктивно і зважено!» - додав Геращенко.
- Актуальне
- Важливе