Захід ввів санкції і проти Російської академії наук
Вчені з Росії не можуть опублікувати свої роботи в провідних наукових виданнях через відмову іноземців приймати статті
Про це пишуть "Известия" з посиланням на співробітників РАН, передає Еспресо.TV.
Провідний науковий співробітник Інституту проблем хімічної фізики РАН Павло Трошин пояснив, що стаття спочатку направляється рецензентам, і на основі їхньої думки приймається рішення про публікацію. Зараз видавництва не відправляють роботи рецензентам, а відразу надсилають відмову, запевняє Трошин.
За його словами, у відмові повідомляється, що у видавництва надходить багато статей, і тому відбір жорсткий. Така ситуація склалася лише зараз, відзначає вчений. В 2009-2013 роках у Трошина, за його власною інформацією, було більше сотні публікацій і жодної відмови. За останні ж три місяці прислали 6-7 листів з відмовами. Він зазначив, що схожа ситуація спостерігалася під час збройного конфлікту в Південній Осетії в 2008 році.
Головний науковий співробітник Інституту проблем хімічної фізики РАН Сергій Чапишев заявив, що він і кілька його колег також звернули увагу на відхилення матеріалів за формальними ознаками. Крім того, відзначаються труднощі з отриманням закордонних грантів, уточнив завідувач кафедрою фармакології фармацевтичного факультету МГМУ імені Сеченова Вадим Тарасов.
В Міністерстві освіти та науки Росії спростували поширення санкцій на публікації наукових праць. У відомстві припустили, що збільшення числа відмов пов'язано з ростом кількості статей напередодні звітного періоду - восени вчені повідомляють Федеральному агентству з науки про публікації.
Проте санкції, введені західними країнами у зв'язку з ситуацією на Україні, вже позначилися на деяких галузях російської науки. Зокрема, навесні від співпраці з Роскосмосом відмовилося агентство NASA; це рішення не торкнеться проектів, пов'язаних з Міжнародною космічною станцією.
- Актуальне
- Важливе