Financial Times: Росія проплачує роботу хакерських груп
Група хакерів, що іменує себе АТР28, за підтримки влади Росії за останні два роки здійснила цілу серію кібернападів на різні установи та організації, в тому числі НАТО, ЄС і британські державні структури
Газета Financial Times, що повідомила цю інформацію, посилається на доповідь компанії з комп'ютерної безпеки FireEye.
Торік компанія Mandiant, дочірня фірма FireEye, відстежувала діяльність китайських хакерів з групи АТР1.
Після публікації доповіді Mandiant, за відомостями Financial Times, влада США висунули кримінальні звинувачення проти відразу декількох китайських офіцерів, які входили до складу хакерського угруповання.
"Як стверджує FireEye, в порівнянні з китайськими хакерами АТР28 є набагато глибше конспірованою організацією", - пише видання.
"Аналіз характеристик АТР28, таких як вибір цілей, використовувані шкідливі програми, мова та години роботи, навели нас на думку про те, що ми стежимо за цілеспрямованою і тривалою шпигунською діяльністю. Беручи до уваги всі наявні дані, ми вважаємо, що робота АТР28 проплачується урядом Росії ", - цитує Financial Times витяги з доповіді.
Експерти з'ясували, що хакери з АТР28 впродовж довгого часу здійснювали напади на урядові відомства Польщі, Угорщини та Грузії, НАТО, Єврокомісію, ОБСЄ.
Вони також шпигували за десятками військових аташе різних країн, у тому числі співробітниками оборонних відомств США, Британії, Канади та Норвегії, пише Financial Times.
За словами представників FireEye, хакери за допомогою "цілого комплексу різних компонентів" викрадали цілком таємну урядову і розвідувальну інформацію.
Зокрема, щоб отримати доступ до комп'ютерів співробітників, зловмисники засилали віруси разом зі сфабрикованими повідомленнями в електронній пошті.
З тією ж метою, продовжує Financial Times, хакери спеціально створювали підроблені сайти, зовні майже не відрізняються від оригіналу, заходячи на які, жертви нападу, самі того не підозрюючи, встановлювали на свій комп'ютер шпигунську програму.
"Це одна з перших доповідей, в яких конкретно говориться про кібершпіонаж, здійснюваний російськими властями. До цих пір вся увага була зосереджена на Китаї. Проте насправді Росія - набагато більш досвідчений в цьому гравець", - вважає колишній британський розвідник Пітер Робертс.
"Росія більш ефективно інтегрує кібершпіонаж в свою масштабну геополітичну стратегічну кампанію - не тільки військову, а й економічну, і політичну. Вона також набагато більш винахідлива з точки зору тактики", - цитує слова колишнього розвідника Financial Times.
Російське міністерство закордонних справ відмовилося коментувати подробиці доповіді, проте офіційно заявило, що російська влада не підтримує хакерів.
- Актуальне
- Важливе