live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Німецький телеканал зняв документальний фільм про допінг у російському спорті


фото: welt.de
Телеканал ARD показав невідомі сторони російського спорту. Про допінг у Росії говорити небезпечно, бо він підтримується державою

Про це повідомляє Еспресо.TV, з посиланням на The GuardianSports.ru та ARD. 

Творець фільму журналіст Хайо Зеппельт, відомий своїми допінг-розслідуваннями, розповів про систематичне застосування допінгу, а також про підтримку використання заборонених препаратів державою.

"Коли я починав своє розслідування, то навіть не підозрював, як все обернеться. У Росії допінг підтримується на державному рівні. Я їздив по Росії і брав інтерв'ю у спортсменів і тренерів. Деякі говорили відкрито, інші мовчали від страху. Вони говорили, що їм погрожують. Говорити про допінг в Росії - небезпечно. Але ті, хто наважився висловитися, дозволили мені скласти повну картину реалій російського професійного спорту", - каже він.

Також Зеппельт коментує той факт, що на Олімпіаді в Сочі російські спортсмени не здали жодного позитивного допінг-тесту.

"Це не має нічого спільного з дійсністю. У фільмі ви побачите, що російські лабораторії працюють для захисту національних інтересів і приховують застосування допінгу. Те, що в Росії проводиться дуже багато перевірок - просто показуха", - зазначив Зеппельт.

АRD має відеозапис з мобільного телефону, на якій олімпійська чемпіонка в бігу на 800 метрів Марія Савінова розповідає про те, як приймала допінг.

Інше відео показує, як тренер Савінової Володимир Казарін дає заборонений препарат оксандролон ще одному спортсмену. Савінова і Казарін давати коментарі з цього приводу відмовилися.

Колишня російська бігунка Юлія Степанова (Русанова) зробила також відео та аудіозаписи, які свідчать про те, що до використання допінгу в збірній Росії причетні тренер команди Олексій Мельников і науковий співробітник Сергій Португалов.

Колишній співробітник Російського антидопінгового агентства (РУСАДА) Віталій Степанов заявив, що організація приховувала деякі позитивні допінг-проби російських спортсменів.

"Іноді в РУСАДА зверталися люди з антидопінгового департаменту Мінспорту і дізнавалися, хто зі спортсменів здав позитивні тести. Якщо це були невідомі спортсмени, то тести оголошували позитивними. Але якщо попадався відомий атлет або молодий спортсмен, надія на медалі, то робили "помилку" і не починали розслідування. Я добре розумію, що чиновники намагалися зробити так, щоб деяких людей не тестували ніколи", - сказав Степанов.

Швидше за все, ці випадки стосуються спортсменів з плавання, велоспорту, біатлону, легкої атлетики, важкої атлетики та лижних гонок.

Російська бігунка, переможниця міжнародних марафонів Лілія Шобухова заплатила 450 тисяч євро, щоб Всеросійська федерація легкої атлетики допустила її до участі на Олімпіаді-2012 в Лондоні.

До цього моменту в біологічному паспорті спортсменки були зафіксовані аномальні відхилення в період з 2009 по 2011 рік. За словами Шобухової, один з тренерів збірної Олексій Мельников вимагав у неї гроші, щоб приховати випадок з відхиленнями.

Однак у квітні 2014 року Шобухова була дискваліфікована і зажадала гроші назад. Їй повернули 300 тисяч євро. До цієї справи був причетний президент ВФЛА Валентин Балахничев. Андрій Баранов, агент Шобухової, підтвердив інформацію про те, що спортсменка заплатила Всеросійській федерації легкої атлетики близько $600 тисяч для того, щоб уникнути дискваліфікації за використання допінгу і виступити в Лондоні.

Французьке видання l'equipe отримало відомості з заяви Баранова, яке він зробив для комісії з етики Міжнародної асоціації легкої атлетики (IAAF). Баранов подав скаргу в IAAF на поведінку ВФЛА в цій справі.

Після дискваліфікації Шобухова зажадала від ВФЛА повернути гроші назад, проте отримала лише 2/3 від заплаченої суми. Президент ВФЛА Валентин Балахничев відмовився від коментарів

WADA вже виступило із заявою щодо документального фільму про допінгу в Росії.

"Ми переглянули документальний фільм ARD, в якому розповідається про систематичне використання допінгу в Росії та інших порушеннях антидопінгового кодексу. WADA гарантує, що всі випадки, про які йдеться в ньому, будуть повністю розслідувані. WADA вже отримало деяку інформацію і докази, згадані у фільмі. Вся інформація була передана в незалежну комісію IAAF. Ми будемо чекати результатів розгляду цих випадків. Звинувачення проти російських та інших чиновників будуть ретельно вивчені, і, якщо буде потрібно, WADA зробить відповідні з антидопінговим кодексом кроки", - йдеться в заяві організації.

Науковий директор Всесвітнього антидопінгового агентства Ольвій Рабін прокоментував інформацію, що "РУСАДА" приховувала позитивні проби російських спортсменів.

"У нас з ними була погана комунікація. Ми дивувалися, чому деякі проби, які повинні були бути позитивними, раптом ними не надавалися", - каже Рабін.

За його словами, "РУСАДА" повідомляла в WADA, що ці проби знищувалися через "технічні помилки".
 

новини партнерів

13 липня, 2020 понеділок

13 липня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати