Туреччина та Азербайджан запустили будівництво нового газопроводу TANAP
Туреччина та Азербайджан у вівторок, 17 березня, розпочали спорудження газопроводу вартістю 10 мільярдів доларів
Урочиста церемонія початку будівництва відбулася в місті Карс на північному сході Туреччини, в ній взяли участь президенти Туреччини, Азербайджану та Грузії, передає Еспресо.TV з посиланням на Deutsche Welle.
"Трансанатолійський газопровід" (TANAP) призначений для постачання азербайджанського газу до Європи, що допоможе зменшити залежність від російського палива, зазначається у повідомленні. Частка Туреччини в проекті – 30%, ще 58 - належать азербайджанській державній компанії SOCAR, а 12 - транснаціональній BP. Газопровід повинен вийти на річну пропускну здатність у 16 мільярдів кубометрів газу до середини 2018 року. Він простягнеться від кордону Туреччини з Грузією до Греції.
Фото: thepostonline.nl
"Ми плануємо утвердити Туреччину в якості регіонального енергетичного хаба", - цитує Reuters слова президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана. На церемонії початку будівництва він також наголосив, що газопровід TANAP має особливе значення через його маршрут та мету, і йому немає альтернатив.
Нагадаємо, що незважаючи на відмову "Газпрому" від проекту "Південний потік" вартістю 40 мільярдів доларів, Росія пропонує прокласти новий газопровід в обхід України з назвою "Турецький потік".
ЄС висловлює стурбованість російськими планами.
Будь-яке рішення про будівництво трубопроводу для транспортування російського газу через територію Туреччини повинно бути узгоджене з Європейським Союзом і не повинно порушувати вже чинні правові зобов'язання, заявив заступник голови Єврокомісії з питань енергетичного союзу Марош Шефчович. Про це він сказав ввечері у понеділок, 16 березня, в Анкарі, повідомляє агентство Reuters.
"Коли ми говоримо про великі поставки європейським споживачам, не можна приймати рішення, не порадившись з ними, не порадившись з ЄС, і не порадившись з Європейською комісією", - сказав Шефчович. Він також висловив занепокоєння у зв'язку з потенційним простоєм наявних маршрутів транспортування газу через Україну на користь запропонованого "Турецького потоку".
- Актуальне
- Важливе