Російські хакери зламали доступ до листування Обами, - NYT
Російським хакерам вдалося отримати доступ до листування президента США Барака Обами. Частина кореспонденції, яка потрапила в руки хакерів, не була секретною
Про те, що хакерам з Росії вдалося прочитати частину кореспонденції президента в минулому році, пише The New York Times з посиланням на високопоставлені джерела в Білому домі.
Хакерам також вдалося отримати доступ до несекретного листування співробітників Держдепартаменту, однак вони не змогли отримати доступ до повідомлень Обами, які він відправляв зі свого смартфона BlackBerry.
Хакери отримали доступ до архівів листування співробітників Білого дому, а також деяких людей поза президентської адміністрації, з якими Обама регулярно листувався. Саме так зломщики змогли прочитати повідомлення, які отримував і відправляв Обама. Відзначається, що електронна пошта Обами не була зламана.
Співрозмовники NYT в президентській адміністрації стверджують, що інформація, яка потрапила в руки хакерів, не була секретною. У той же час співрозмовники видання визнають, що несекретна листування зазвичай містить багато важливої інформації - розклад зустрічей, листування з послами і дипломатами, а також спори на політичні теми.
Джерела газети не розкривають, наскільки важливим було листування Обами, а також число листів президента, прочитаних хакерами.
Співробітники Білого дому зазначають, що більшу частину особливо важливої і таємної інформації Обама отримує або усно, або на папері.
- У жовтні минулого року джерело Washington Post у Білому домі стверджувало, що хакери, які атакували мережу Білого дому, працювали на російську владу. Фахівці аналітичної компанії iSight Partner тоді припускали, що російських хакерів цікавила інформація, що стосується України.
- На початку квітня Обама підписав документ, який передбачає введення санкцій проти іноземних хакерів і організацій, які користуються їхніми послугами.
- Останнім часом влада США стали приділяти підвищену увагу кіберзагрозам. На початку 2015 президент Барак Обама назвав кібербезпека одним із пріоритетів політики США. Пізніше було оголошено про створення нової спецслужби, агентства по боротьбі з кіберзагрозами, яке буде оперативно збирати і поширювати серед інших спецслужб інформацію про кіберзлочини.
- Боротьба з кіберзлочинністю активізувалася після злому мережі компанії Sony Pictures Entertainment. Загальний збиток компанії від атаки хакерів склав близько $ 100 млн. Білий дім звинувачує в атаці Північну Корею. За версією Вашингтона, причиною злому стала помста хакерів за фільм "Інтерв'ю" виробництва Sony Pictures, в якому розповідається про замах на лідера КНДР Кім Чен Ина.
- Актуальне
- Важливе