Власник палаючої нафтобази розповідає про можливість теракту
Причини пожежі на нафтовій базі в районі Глевахи можна буде з'ясувати тільки після локалізації вогню, але як одну з версій компанія-власник нафтобази розглядає терористичний акт
Про це розповіла представник прес-служби компанії "БРСМ-Нафта" Вікторія Ковальчук, повідомляє Еспресо.TV з посиланням на Укрінформ.
"Наразі причина пожежі невідома. Лише після того, як вогонь буде локалізовано, можна буде проводити розслідування. Ми маємо власні версії, у тому числі стосовно ймовірного зовнішнього втручання або теракту. Але дійсні причини встановить лише розслідування", - зазначила представник компанії.
Вона підтвердила, що в результаті пожежі постраждали співробітники компанії. При цьому Ковальчук зазначила, що представники "БРСМ-Нафта" надавали й продовжують надавати активну допомогу пожежникам та працівникам надзвичайних служб.
"Протягом усієї ночі ми допомагали рятувальникам. На жаль, у них виявилася нестача ресурсів для гасіння пожежі такого масштабу. За допомогою інших операторів ринку ми надали представникам служби з надзвичайних ситуацій понад 40 тисяч кілограмів піноутворюючої речовини", - наголосила вона.
Водночас речниця компанії утрималася від оцінок шкоди та матеріальних втрат, які завдала пожежа.
"Ми зараз не готові говорити про втрати. Зараз головне - загасити пожежу та забезпечити безпеку людей. Про решту будемо думати після цього. Загальний обсяг пального на цьому об'єкті складав 25 тисяч кубічних метрів, сховища були заповнені. Зараз вогнем охоплено всі 17 резервуарів, на двох стався вибух", - сказала Ковальчук.
Наразі правоохоронні органи розпочали розслідування інциденту. Радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк повідомив, що причиною пожежі можуть бути порушення правил зберігання нафтопродуктів.
З кінця 2014 року в мережі "БРСМ-Нафта" відбулися ще три надзвичайні події. Так, 29 грудня між двома сусідніми АЗС "БРСМ-Нафта" і ТНК на проспекті Ватутіна у Києві прогримів вибух.
10 січня на станції в Броварському районі Київської області виникла масштабна пожежа, горів газ. 16 січня на станції Бровари було знешкоджено саморобний вибуховий пристрій з годинниковим механізмом.
Раніше, 22 квітня 2014 року, на АЗС в Переяслав-Хмельницькому (Київська область) вибухнула газоповітряна суміш, що призвело до загибелі шістьох осіб.
Стосовно всіх вибухів "БРСМ-Нафта" наполягала на версії теракту. Водночас, як зазначив на міжнародній конференції LPG Ukraine 2014 замглави "Держгірпромнагляду" Степан Дунас, на заправці, що вибухнула в Переяслав-Хмельницькому, були порушені всі норми будівництва подібних об'єктів.
Версію вибуху газу в результаті численних порушень будівництва та експлуатації підтвердило і слідство, прокуратура передала справу до суду. Міський районний суд Переяслав-Хмельницького ухвалив задовольнити вимоги про відшкодування моральної шкоди двом сім'ям загиблих співробітниць АЗС "БРСМ-Нафта" внаслідок вибуху газу на заправці.
Суд зобов'язав рітейлера виплатити по 250 тис. грн кожній з постраждалих сімей і дійшов висновку про те, що компанія "Бел Ойл" (юридична особа, що управляла АЗС "БРСМ") мала фінансову і технічну можливість і час для забезпечення якості експлуатації АЗС і належного дотримання техніки безпеки, щоб уникнути аварії і зберегти життя людей.
За результатами перевірок АЗС "БРСМ-Нафта" в Київському регіоні в жовтні 2014 року було виявлено багато типових порушень і були дані рекомендації щодо їх усунення.
- Актуальне
- Важливе