Shell може закрити сланцевий проект в Україні
Британсько-нідерландський концерн Royal Dutch Shell не виключає припинення проекту з освоєння родовищ сланцевого газу на сході України
Умови роботи суттєво змінилися з тих пір, як був укладений договір з українською державною компанією "Надра Юзівська", повідомив концерн 11 червня, передає Еспресо.TV з посиланням на DW.
У зв'язку з форс-мажором, реалізація проекту неможлива вже протягом довгого часу, заявляє Shell, маючи на увазі бойові дії в Донбасі.
Родовища сланцевого газу знаходяться частково в Донецькій області, де ведуться бої між проукраїнськими силами і сепаратистами, а також безпосередньо поблизу лінії фронту.
Тим часом у компанії "Надра Юзівська" агентству Reuters повідомили, що не мають інформації про намір Shell покинути проект.
У свою чергу голова НАК "Нафтогаз" Андрій Коболєв в ефірі рограми Шустер Live заявив, що компанія Shell, яка займається видобутком нафти і газу, може згорнути ще один проект в Україні через рішення уряду встановити ренту в 55%.
"Що стосується компанії Shell, щоб просто прояснити. Є кілька проектів, один вони дійсно залишили через війну на сході, на жаль, проект по збуту, зараз знаходиться під питанням, продовжувати чи ні, тому що рента, яку встановив уряд, дуже висока ", - підкреслив Коболєв.
Він також розкритикував політику міністерства фінансів: "55% для приватних компаній дуже висока рента, але сподіваємося, що вони залишаться".
Договір між українською стороною і Royal Dutch Shell був укладений на початку 2013 року. Київ сподівався таким чином звільнитися енергетичної залежності від Росії, зазначає інформагентство AFP.
Концерн оголосив про появу форс-мажорних обставин у зв'язку з бойовими діями на Донбасі ще в липні 2014 року. Наприкінці 2014 року від розвідки родовищ сланцевого газу в Україні відмовилася американська компанія Chevron, пославшись на зростання геополітичних ризиків.
- Актуальне
- Важливе