США також розкритикували антиукраїнський газопровід Росії "Північний потік 2"
Проект будівництва трубопроводу для збільшення обсягів поставок російського газу до Німеччини може позбавити Україну більше 2 мільярдів доларів у вигляді транзитних зборів і суперечить завданню ЄС щодо зниження енергетичної залежності від Росії
Про це заявила заявила заступник помічника держсекретаря з енергетичної дипломатії Робін Данніган на профільній конференції, передає Еспресо.TV з посиланням на "Голос Америки".
Європейський Союз у прагненні допомогти Києву після анексії Криму намагається зміцнити енергетичні зв'язки з Україною, у той час як Росія погрожує припинити постачання газу через території сусідньої країни.
"Напрошується питання: навіщо однією рукою підтримувати Україну, а другий - душити її?", - заявила Даннінган.
"Припинення транзиту газу по території України позбавить її щорічного доходу в розмірі 2 мільярдів доларів", - нагадала Данніган.
Російська компанія "Газпром" вже постачає газ до Німеччини через Балтійське море по газопроводу "Північний потік", а проект "Північний потік-2" може подвоїти обсяги поставок до 110 мільярдів кубометрів на рік.
Також віце-голова Єврокомісії Марош Шевчович в четвер заявив, що поговорив з віце-канцлером Німеччини Зігмар Габріель, озвучивши йому побоювання Комісії з приводу того, що проект порушує чинні в ЄС правила.
За словами Шевчович, оскільки в даний момент використовується лише близько половини потужностей трубопроводів між Росією і Європою, виникає питання, навіщо потрібні додаткові конструкції.
"Як було продемонстровано у випадку з попередніми проектами, у тому числі з "Південним потоком", Європейська Комісія наполягає, що подібні проекти повинні здійснюватися з дотриманням європейського законодавства", - заявив він на конференції.
Зазначимо, що вчора прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк за підсумками зустрічі з главами урядів Балтійських держав озвучив ту ж тезу, що "Північний потік-2" позбавить Україну $2 млрд прибутку, а ЄС- енергетичної незалежності.
Слід зазначити, що "Газпром" підписав угоду акціонерів спільної проектної компанії, яка займатиметься будівництвом газопроводу Nord Stream 2. До складу нового консорціуму увійшли "Газпром" і європейські компанії E.ON, Shell, BASF / Wintershall, OMV і ENGIE. (51 відсоток - у російського концерну, у ENGIE - 9 відсотків, у решти - по 10 відсотків). Нові дві нитки загальною річною потужністю 55 млрд кубометрів пройдуть від російського узбережжя по дну Балтійського моря до Німеччини.
Запуск Nord Stream 2 є частиною проекту "Газпрому" на шляху до відмови від українського транзиту. Після цього російські ЗМІ почали писати, що "Газпром" знайшов черговий спосіб позбавити Україну транзитних доходів.
Проти цього проекту вже висловилось чимало європейських лідерів. Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо виступив категоричнопроти будівництва газопроводу "Північний потік-2" і має намір висловити свою позицію на Європейській Раді.
"Я хотів би скористатися якимись нормальними виразами, але хочу висловитися експресивно: вони просто роблять з нас ідіотів", - заявив словацький прем'єр, коментуючи новини про побудування газопроводу "Північний потік-2".
Єврокомісар з питань клімату та енергетики Мігель Аріас Каньєте заявив, що проект газопроводу "Північний потік-2", який здійснює "Газпром", не задовольняє стратегії Євросоюзу на диверсифікацію джерел і маршрутів постачання газу.
Також прем'єр Польщі Ева Копач обіцяє протистояти будівництву газопроводу "Північний потік 2".
- Актуальне
- Важливе