Активісти на Банковій вимагали включити Крим у Мінські угоди
У Києві ввечері 8 грудня близько 20 осіб, представників акції з блокади Криму, зібралися під Адміністрацією президента України в Києві з наміром донести до глави української держави думку активістів про стратегію щодо анексованого півострова
Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на "Крим. Реалії".
Організатором акції виступила активіст "громадянської блокади" Криму Гайде Різаєва. За її словами, активісти сподіваються, що питання Криму включать у Мінські угоди.
"На цій блокаді ми вимагаємо, насамперед, щоб відпустили наших політв'язнів. Чому територія окупованого Криму досі не включена як сторона Мінських домовленостей, як на сьогоднішній день включені "ДНР" і "ЛНР"? Чому ми не можемо включити Крим у Мінські домовленості, що дасть нам право говорити про те, щоб ми міняли, забирали своїх політв'язнів?" - зазначила Різаєва.
Активісти чекають від Порошенка відповіді на посатвлені питання протягом трьох днів, вони називають цю вимогу головною метою акції.
Що стосується відновлення енергозабезпечення Криму, активісти відзначають - політичне рішення було ухвалене під тиском, однак "народ у цілому з цим не згоден".
"Сталося підключення однієї лінії електропередач. Звичайно, багато хто з нас із цим не згоден. Я розумію наших політиків, і є світова спільнота, яка підштовхнула їх на цей крок, але я прошу не плутати політику і народ. Народ у цілому з цим не згоден, ми, як активісти, не дозволяли проводити ремонтні роботи на ЛЕП від моменту аварії", - наголосила Різаєва.
Координатор організації "Автомайдан - Київ" Дмитро Карп, який приєднався до акції під Адміністрацією українського президента, заявив, що на український уряд у питанні енергоблокади Криму чинили тиск лідери західних країн.
"Сьогодні було внесено постанову до Верховної Ради, в якій чітко говориться про те, що всі паливно-мастильні матеріали, в тому числі й енергопостачання, мають бути перекриті на державному рівні. Нехай, нарешті, щось зробить наша держава, і ми подивимося, як діятимуть депутати", - зазначив Карп.
Активісти висловлюють сподівання, що найближчим часом законопроект буде ухвалений у Верховній Раді України.
- Наприкінці листопада через пошкодження опор ЛЕП у Херсонській області сталося відключення електроенергії, що надходить на територію Криму з материкової частини України.
- 8 грудня лінія електропередач "Каховська - Титан" - одна з тих, що подає електроенергію з материкової України в анексований Крим, а також частково у Херсонську область, - була підключена до електроенергії.
- Актуальне
- Важливе