Мігрантів у Німеччині зобов'яжуть отримувати "паспорт біженця"
Мігранти, які шукають у Німеччині політичного притулку, повинні будуть отримувати так зване посвідчення біженця
Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на Deutsche Welle.
Відповідний закон, підготовлений міністерством внутрішніх справ, бундестаг схвалив у четвер, 14 січня.
Претенденти на отримання статусу біженця будуть отримувати посвідчення при першому контакті з німецькою владою. Мігранти, які вже знаходяться в Німеччині, почнуть отримувати його з кінця лютого поточного року.
В документі будуть вказані ім'я, дата і місце народження, громадянство, стать, зріст, колір очей, стан здоров'я, освіта, професія і віросповідання. Документ міститиме фото і відбитки пальців.
Усі дані будуть внесені в спеціально створену для цього центральну базу даних, доступ до якої матимуть всі зацікавлені відомства, включаючи поліцію.
Введенням цього посвідчення федеральний уряд розраховує вирішити відразу кілька проблем. Так, це має допомогти уникнути випадків, в яких мігранти реєструються багаторазово в декількох містах під різними іменами. Відомості про освіту і професійні навички полегшать відомству з праці пошук роботи для мігрантів.
Крім того, у Федеральному відомстві з міграції сподіваються, що новий документ полегшить розподіл біженців за населеними пунктами в Німеччині. У посвідченні буде вказано місто чи село, в якому мігрант повинен проживати. Проте багато хто, особливо розміщені в сільській місцевості, не дотримуються цього правила і перебираються у великі міста.
Важливим нововведенням є те, що тільки при наявності цього посвідчення мігранти будуть отримувати соціальну допомогу, а також зможуть подати заяву на надання політичного притулку - і тільки за місцем проживання, вказаним у документі. Таким чином німецька влада також розраховує, що мігранти, які нелегально перетнули кордон, отримають додаткову мотивацію зареєструватися.
Закон ухвалено голосами великої коаліції у складі ХДС/ХСС і соціал-демократів. Опозиційні "зелені" і Ліва партія утрималися. В кінці січня закон надійде на розгляд бундесрату, і передбачається, що в лютому він набуде чинності.
- Актуальне
- Важливе