live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Відкритий лист компанії "Малятко ТВ" щодо судової справи про ліцензії каналу "Інтер"

"Нацрада з питань телебачення і радіомовлення має негайно розглянути питання щодо позбавлення ліцензії телеканала "Інтер"

Сьогодні вже мало хто пам’ятає, як жваво ці слова секретаря РНБО обговорювались українським суспільством більше року тому. Скільки великих і маленьких активістів виступали з палкими промовами щодо відвертої антиукраїнської інформаційної політики каналу, і скільки постів було викарбовано на всіх стінах мабуть всіх соціальних мереж світу. Згодом навіть Генеральна прокуратура поновила розслідування справи про законність передачі Інтеру під контроль Валерію Хорошковському, колишньому очільнику українських спецслужб часів Януковича. І багато хто встиг попіаритись на цій перемозі!

Можна пересвідчитись чим цей "сплеск громадянської активності" закінчився – путінський Кремль для відводу очей "передав" "Інтер" в оперативне управління біглому олігарху, оголошеному в розшук ФБР, та колишньому шефу адміністрації президента Януковича, розслідування всіх кримінальних справ знову забуксувало, а інформаційна політика телеканалу набула радикальної антиукраїнської спрямованості.

Цього тижня ситуація спалахнула знову. Раптом виявилось, що новинами на каналі керує відверта прибічниця сепаратистів, людина, яка під час бойових дій на сході України чудово проводила час в компанії терористів, "любімиє парні", які прийшли в нашу країну для того, щоб вбивати наших громадян. І ставлення шеф-редактора каналу до загиблих українців, яке випадково потрапило в ефір, є лише наслідком ставлення самого каналу до України та українців, а не те, що вирішать  реальні власники українського каналу з Кремля. І це ставлення продукується на інформаційну політику телеканалу, якому держава довірила надзвичайно великий технічний ресурс для донесення до людей правди.

Сьогодні минуло вже більше року, як практично всі політики та громадські активісти знову висловились з цього приводу. На сайті Президента України почали збирати підписи під петицією про позбавлення Інтера ліцензії. Національна рада знов, як і рік тому, буде жорстко розглядати питання на своєму засіданні, і можливо навіть призначить перевірку.

Але біда наша в тому, що за словами майже ніколи не слідують вчинки. Варто нагадати, що замість "позбавлення ліцензії", держава влітку минулого року продовжила її термін на 7 років! При чому, зробила це з рядом грубих порушень закону, на які Національна рада вирішила заплющити очі.

Телеканал "Малятко TV" на початку літа минулого року подав позов до адміністративного суду, де просив скасувати ганебне рішення про продовження строку ліцензії та оголосити чесний і відкритий конкурс, щоб українські телеканали отримали можливість мовити замість прокремлівських рупорів.

Ситуація з українським правосуддям всім відома. Судову справу призначили розглядати судді Аблову, який досить яскраво засвітився на одному фото з Іваном Фурсіним, партнером одного номінального власника каналу Інтер (який переховується за кордоном), та одногрупником іншого (який колись управляв адміністрацією Януковича, а зараз опозиційний депутат).

null

Цілком очевидним є те, що цей суддя через півроку розглядів врешті-решт відмовив у позові, чим фактично легалізував рішення Нацради про продовження вже декілька років як нечинної ліцензії Інтера. При цьому суддя навіть не намагався хоча б якимось чином спростувати наші доводи, що, на жаль, є традицією для нього.

Дане рішення було оскаржене до Київського апеляційного адміністративного суду, який призначив найближче засідання на завтра, четвер, 25 лютого 2016 року.

До речі, цікаво буде подивитись, як в цей день поведе себе Нацрада. Адже вранці вона розглядатиме питання щодо законності дій Інтеру, а ввечері, в суді, захищатиме Інтер. Принаймні у всіх засіданнях суду, саме Нацрада виступала більшим захисником Інтера, ніж сам Інтер.

Слід зазначити, що за весь час розгляду в суді справи про законність ліцензування Інтера, на засідання жодного разу не прийшов жоден депутат, представник правоохоронних органів чи громадський активіст. Час від часу на засідання з’являються журналісти, проте особливого зацікавлення справа не викликає.

Проте, останні події знов нагадали, наскільки важливо для держави акуратно та розсудливо ставитись до власної інформаційної безпеки. Складно повірити, що в сучасній Україні, після всього того, що ми всі пережили протягом останніх двох років, можлива ситуація, коли держава забезпечує найбільшу аудиторію   прокремлівському телеканалу, інформаційною політикою якого займається найнята в державі-агресорі прихильниця терористів, людина, яка своїми діями красномовно заперечує саму можливість існування сучасної незалежної України.

Але, як показує новітня історія, держава цікавиться власною інформаційною безпекою лише тоді, коли вже пізно нею цікавитись. Варто лише згадати, до яких наслідків це призвело в Криму та на сході, і які висновки з цього були зроблені.

Сподіваюсь, українське суспільство та наші посадовці нарешті зможуть сфокусуватись на цьому питанні. І першим кроком до цього має стати забезпечення максимальної публічності розгляду судової справи стосовно ліцензування Інтера.

Найближче засідання у справі відбудеться завтра, 25 лютого 2016 року в Київському апеляційному адміністративному суді за адресою Київ, вул. Московська 8. Засідання призначене на 16:00. Номер справи: 826/12776/15.

Директор ТОВ "Телекомпанія "Малятко-ТВ"                                        В. Кметик

Все по темі

новини партнерів

26 вересня, 2020 субота

25 вересня, 2020 п'ятниця

25 вересня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати