Парламентський комітет асоціації з ЄС підтримав невизнання легітимності Держдуми
За підсумками засідання Парламентського комітету асоціації між Україною та ЄС була узгоджена спільна заява щодо звільнення полонених і підтримки невизнання легітимності Держдуми Росії
Про це на брифінгу заявив народний депутат, співголова Парламенського комітету асоціації з ЄС Микола Княжицький.
"Ми радо вітаємо звільнення Надії Савченко 25 травня 2016 року, а також Геннадія Афанасьєва і Юрія Солошенка 14 червня 2016 року в результаті спільних зусиль української влади і міжнародної спільноти, однак нагадуємо, що деякі українські громадяни досі незаконно утримуються у Російській Федерації та закликаємо до їх негайного звільнення. Крім того, заслухавши свідчення колишніх ув'язнених українців на тимчасово окупованих територіях, підкреслюємо важливість розширення участі міжнародного співтовариства, спрямованої на звільнення всіх українських полонених", - повідомив Княжицький про одне з рішень комітету.
Він також уточнив, що парламентський комітет піднімав питання голосування Радою заявив про невизнання легітимності нового складу Держдуми Росії через проведення псевдовиборів в окупованому Криму.
"Парламентський комітет схвалює той факт, що політика невизнання ЄС залишилась чіткою і незмінною з часів незаконної анексії Криму, підкреслює незаконність так званих виборів до Держдуми РФ, що були проведені 18 вересня в українському Криму. І у зв'язку з цим бере до відома звернення Верховної Ради від 20 вересня, закликає всіх політиків ЄС утриматися від участі в будь-яких ініціативах, які підривають політику невизнання", - йдеться у заяві Парламентського комітету.
"Ми вдячні нашим європейським колегам, як у сприянні проведенні реформ, так і в наших спробах досягти миру і звільнення окупованих і анексованих територій", - наголосив Княжицький.
- Актуальне
- Важливе