live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

КСУ взявся за справу щодо позбавлення Януковича звання президента


фото: AFP
Конституційний cуд України розпочав розгляд справи у формі письмового слухання про конституційність закону, яким Віктора Януковича було позбавлено звання президента

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Відповідне подання вніс президент України Петро Порошенко.

На засіданні в середу суддя-доповідач Наталія Шаптала озвучила суть подання глави держави. Зокрема, Порошенко апелює до того, що звання президента України зберігається за тим, хто обіймав цю посаду, якщо його не було відсторонено від неї в порядку імпічменту. Крім того, президент вважає, що, ухваливши таке рішення, Верховна Рада вийшла за рамки своїх повноважень.

Після виступу судді-доповідача КС завершив засідання і судді вийшли для ухвалення рішення.

4 лютого 2015 року Верховна Рада підтримала законопроект №1883 про позбавлення Януковича звання президента України. У законопроекті такий крок пояснюється тим, що Янукович "у неконституційний спосіб самоусунувся від виконання повноважень президента України, що загрожувало керованості держави, територіальній цілісності і суверенітету України та призвело до масового порушення прав і свобод громадян".

Згідно з Конституцією України, звання президента України охороняється законом і зберігається за ним довічно, якщо тільки президента не було зміщено з поста в порядку імпічменту.

19 червня до КС надійшло конституційне подання Порошенка щодо конституційності закону "Про позбавлення Януковича звання президента України", в якому глава держави апелював до того, що положення закону є неконституційними.

"Оскільки закон, конституційність якого оспорюється, не має нормативного характеру, прийнявши його, Верховна Рада діяла всупереч нормам Конституції України, а відтак, і всупереч ч. 2 ст. 19 Конституції України, яка зобов'язує парламент діяти на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України. З огляду на викладене прошу визнати закон України "Про позбавлення В.Януковича звання президента України" від 4 лютого 2015 року таким, що не відповідає Конституції України, тобто неконституційним", - йдеться в поданні президента.

новини партнерів

21 листопада, 2017 вівторок

21 листопада, 2017 вівторок

20 листопада, 2017 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати