live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У НБУ спростували заяву власника "Михайлівського" про банкрутство банку

НБУ наголошує, що заяви власника банку "Михайлівський" Віктора Поліщука не відповідають дійсності та є намаганням уникнути відповідальності за доведення банку до банкрутства

Про це інформує прес-служба Національного банку України.

31 жовтня в програмі "Гроші" телеканалу "1+1" Поліщук заявив, що продав банк "Михайлівський" до визнання його неплатоспроможним Національним банком України, а тому, начебто не має жодного стосунку до шахрайських дій, які було здійснено в банку 19-20 травня 2016 року. Крім того, Поліщук заявив, що угода з продажу банку була погоджена Національним банком.

Ця інформація не відповідає дійсності та є маніпуляцією з боку пана Поліщука, намаганням уникнути кримінальної відповідальності за доведення банку до банкрутства, - йдеться у повідомленні.

Згідно з законом власник банку повинен завчасно повідомити Національний банк про намір відчужити належну йому істотну участь. Таке повідомлення Національний банк отримав від Поліщука лише 23 травня 2016 року, про що свідчить відмітка канцелярії регулятора. При цьому саме таке повідомлення датоване 6 травня, тому у НБУ є підстави вважати, що воно було датовано заднім числом.

23 травня НБУ відніс банк до категорії неплатоспроможних, а шахрайські операції відбулись у банку напередодні, ще 20 травня.

Оновлену структуру власності з відображення "продажу" банк "Михайлівський" надіслав до НБУ також 23 травня (в електронному вигляді) та 24 травня (у паперовому вигляді) – на той час в банку вже працювала тимчасова адміністрація. Це все також підтверджується даними електронних систем обліку документів НБУ та відмітками канцелярії.

Поліщук, начебто, продав свої частки у ТОВ «Екосіпан» (компанія, через яку він володів банком) 11 фізичним особам. Ці особи ніколи не подавали документів в НБУ для спільного набуття істотної участі. Частки кожного з "покупців" – менше 9,9%. Всі договори датовані 19 травня 2016 року, інформує прес-служба.

Як зазначається, договори купівлі-продажу надійшли до Нацбанку лише через три дні після віднесення банку до категорії неплатоспроможних – 26 травня. Це одинадцять однакових договорів на дві сторінки кожен, укладені з покупцями – фізичними особами, жодною інформацією про яких регулятор не володіє, окрім паспортних даних та місця проживання. З 11 покупців привертає увагу один – Ігор Дорошенко (раніше йому належало 3,9% акцій банку, він збільшив свою частку до 9,01%). Таким чином, голова правління банку, призначений власником – Поліщуком – виступає покупцем частки у цьому ж банку.

Аналіз договорів, їх змісту може свідчити про відсутність реального економічного змісту та фіктивність цих правочинів. Наприклад, ціна купівлі часток в 9-15 разів (залежно від договору) нижча від номінальної вартості. Більше того, у регулятора відсутні відомості про реальні розрахунки за такими договорами та джерела походження коштів у покупців для оплати часток. Наголошуємо, що після набуття Поліщуком істотної участі в банку навесні 2015 року жоден інвестор більше не подавав документи на набуття істотної участі в банку "Михайлівський", - підсумували у Нацбанку.

У НБУ також оприлюднили відповідні витяги з системи документообігу.

  • Нагадаємо, що власник банку "Михайлівський" Віктор Поліщук спростував чутки про свій від'їзд за кордон. Він вважає, що банкрутство "Михайлівського" почалося після того, як банк був проданий їм новому власнику - Борису Кауфману.

новини партнерів

21 лютого, 2020 п'ятниця

21 лютого, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати