live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Мовні квоти на телебаченні не мають стосунку до цензури, - Гопко

Треба перестати зважати на думку представників проросійських сил у парламенті, що квоти на радіо та телебаченні - це цензура

Про це у ефірі Еспресо.TV розповіла позафракційний народний депутат Ганна Гопко.

Гопко прокоментувала питання про законопроект №5313 народних депутатів від "Народного фронту" Миколи Княжицького та Вікторії Сюмар щодо мовних квот у програмах телебачення.

"Нам треба перестати зважати на думку оцих представників проросійських сил чи то в парламенті чи то експертів, які нам нав'язують такі думки, що квоти на радіо та телебаченні - це цензура, що це обмеження свободи слова. Такі вислови не мають нічого спільного з цим. Ми в часи війни захищаємо свій інформаційний простір, який є частиною національної безпеки", - сказала Гопко.

За її словами, вже є досвід використання закону про квотування українських пісень на радіо. Закон працює з 8 листопада і вже зараз в ефірі радіостанцій стало більше українських пісень. Ці пісні є інструментом протидії російській агресії.

  • Згідно з проектом закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо мови аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації" №5313, передбачається встановити, що для телерадіоорганізацій загальнонаціональної категорії мовлення частка передач та/або фільмів українською мовою має становити не менше 75% протягом доби у кожному з проміжків часу з 7:00 до 18:00 та з 18:00 до 22:00; для відповідних телеорганізацій регіональної та місцевої категорій мовлення встановити обов’язкову частку на рівні 50%.
  • Окремо законопроектом пропонується встановити обов’язкову частку передач новин державною мовою, а саме не менше 75% від загальної тривалості всіх передач новин у кожному з проміжків часу з 7:00 до 18:00 та з 18:00 до 22:00.

новини партнерів

22 січня, 2020 середа

22 січня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати