Мовні квоти на телебаченні не мають стосунку до цензури, - Гопко
Треба перестати зважати на думку представників проросійських сил у парламенті, що квоти на радіо та телебаченні - це цензура
Про це у ефірі Еспресо.TV розповіла позафракційний народний депутат Ганна Гопко.
Гопко прокоментувала питання про законопроект №5313 народних депутатів від "Народного фронту" Миколи Княжицького та Вікторії Сюмар щодо мовних квот у програмах телебачення.
"Нам треба перестати зважати на думку оцих представників проросійських сил чи то в парламенті чи то експертів, які нам нав'язують такі думки, що квоти на радіо та телебаченні - це цензура, що це обмеження свободи слова. Такі вислови не мають нічого спільного з цим. Ми в часи війни захищаємо свій інформаційний простір, який є частиною національної безпеки", - сказала Гопко.
За її словами, вже є досвід використання закону про квотування українських пісень на радіо. Закон працює з 8 листопада і вже зараз в ефірі радіостанцій стало більше українських пісень. Ці пісні є інструментом протидії російській агресії.
- Згідно з проектом закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо мови аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації" №5313, передбачається встановити, що для телерадіоорганізацій загальнонаціональної категорії мовлення частка передач та/або фільмів українською мовою має становити не менше 75% протягом доби у кожному з проміжків часу з 7:00 до 18:00 та з 18:00 до 22:00; для відповідних телеорганізацій регіональної та місцевої категорій мовлення встановити обов’язкову частку на рівні 50%.
- Окремо законопроектом пропонується встановити обов’язкову частку передач новин державною мовою, а саме не менше 75% від загальної тривалості всіх передач новин у кожному з проміжків часу з 7:00 до 18:00 та з 18:00 до 22:00.
- Актуальне
- Важливе