Рекордна кількість журналістів перебуває за ґратами
Репресії, які відбуваються в Туреччині після невдалого перевороту в липні, збільшили число ув’язнених журналістів у всьому світі до рекордної кількості від часу початку спостережень у 1990 році
Про це повідомляє базований у Нью-Йорку Комітет захисту журналістів.
За даними організації, станом на 1 грудня 259 журналістів світу перебували за ґратами, і щонайменше 81 із них ув’язнений у Туреччині.
Водночас ще десятки інших журналістів позбавлені волі в Туреччині, але правозахисники не можуть підтвердити, що ці затримання прямо пов’язані з роботою цих людей.
Китай, який очолював список із кількості ув’язнених журналістів у 2014 і 2015 роках, опустився на друге місце з 38 співробітниками ЗМІ за ґратами. Далі в цьому списку розташувалися Єгипет, Еритрея та Ефіопія.
"Журналісти, які працюють для збору та поширення інформації, виконують важливу для суспільства роботу, і їхні права захищені відповідно до міжнародного права. Вражає те, що багато урядів порушують свої міжнародні зобов’язання, ув’язнюючи журналістів і придушуючи критику", - заявив виконавчий директор Комітету захисту журналістів Джоел Саймон.
За даними правозахисників, цього разу вперше з 2008 року Іран не входить до першої п’ятірки порушників права журналістів на свободу. Це сталося тому, що багато засуджених після виборів 2009 року відбули покарання і були звільнені.
За даними Комітету захисту журналістів, майже три чверті журналістів, які перебувають за ґратами, звинувачуються в державній зраді.
- Актуальне
- Важливе