Апеляція Росії щодо скіфського золота не має жодної перспективи, - юрист
Російська сторона в апеляційному позові щодо скіфського золота посилається на конвенцію ЮНЕСКО, хоча жодного порушення не було
Про це розповів юрист-міжнародник Дмитро Тупчієнко в ефірі Еспресо.TV.
За його словами, російська сторона посилається на порушення конвенції ЮНЕСКО про охорону культурної спадщини, зокрема це конвенція від 14 листопада 1970 року, яка говорить про незаконно вивезені культурні цінності. А скіфське золото було вивезене абсолютно законно до музею Алларда Пірсона в Амстердамі і зберігалося там законно, тому що там була виставка.
"Належало воно (скіфське золото - ред.) чотирьом різним музеям, які на той момент входили до музейного фонду України і не були самостійними музеями юридичними особами. Ці культурні цінності належать державі, яка є учасником цієї конвенції, тобто Україні. Ст. 11 цієї конвенції говорить про те, що вважається незаконним примус до передачі права власності на культурні цінності, а цей примус є прямим чи непрямим результатом окупації країни іноземною державою", - зазначив юрист.
Саме тому, на його думку, не має перспективи цієї апеляції, хоча Росія і виділила майже млн. доларів на оплату юристів.
- Нагадаємо, конфлікт виник через анексію Криму Росією - саме в цей період експонати перебували на виставці в Амстердамі. Після завершення виставки нідерландська сторона, незважаючи на надані гарантії, не повернула кримські експонати в Національний музей історії України, який був визначений їхнім зберігачем відповідним рішенням Міністерства культури.
- Причиною відмови було визначено "можливі претензії з боку кримських музеїв". Контракт на тимчасове зберігання колекції Музеєм Аларда Пірсона завершився 13 червня 2014 року. Згідно з законом ці культурні цінності вважалися незаконно вивезеними з України та підлягали поверненню.
- Окружний суд Амстердама 14 грудня виніс рішення, згідно з яким колекцію експонатів з кримських музеїв повернуть Україні.
- Міністр культури Росії Володимир Мединський заявив, що російський уряд не братиме участь у судовому процесі щодо скіфського золота.
- Згодом чотири кримські музеї подали апеляційну скаргу на рішення окружного суду Амстердама щодо повернення Україні золотих скіфських артефактів, виставлених у Нідерландах.
- Актуальне
- Важливе