Мін'юст представив хронологію захоплення Криму Росією
Міністерство юстиції України зібрало доказову базу для міжнародного суду щодо російського захоплення Криму та представило хронологію окупації
Про це заявив міністр юстиції України Павло Петренко, передає Еспресо.TV.
"Ми зробили хронологію захоплення Росією Криму по датах і локаціях, як це відбувалося. Це була військова операція, яка відкрито планувалася в 2014 році. Думаю, таємно операція по захопленню Криму та інших територій України готувалася десятиріччями. Ми розбили блоки, які зафіксували документально, на кілька частин" - розповів Петренко.
Хронологія включає факти блокування російськими підрозділами транспортних комунікацій та військових об'єктів.
"27 лютого блокували порт Феодосія. Аеропорти "Сімферополь", Бельбек, ДП "Кремаерорух" - 28 лютого, переправу "Крим-Кавказ" у Керчі - 2 березня, Севастопольську та Стрілецьку бухти - 3 березня, зовнішній рейд військово-морської бази "Севастополь" - 3 березня, вихід з озера Донузлав - 6 березня", - розповів міністр.
27 лютого, за даними Мін'юсту, почалося перекриття окупантами кримських перешийків шляхом блокування постів ДАІ "Чонгар", "Турецький вал" і "Перекоп" і встановлення власних блокпостів. Міністр наголосив, що під виглядом так званих "самооборонівців" на цих точках фактично діяли регулярні війська та спецслужби ЗС Росії.
"Другий блок операції, яку ми довели доказово, - блокування військових об'єктів. Блокування та захоплення російськими військами українських об'єктів у Криму починалося фактично з 20-х чисел лютого", - продовжив Петренко.
Так, 21-22 лютого в Криму та Севастополі мали місце пересування понад 30 одиниць бронетехніки РФ з російськими розпізнавальними знаками, 25 лютого - перші спроби блокування українських військових кораблів: "Славутич" та інші судна Чорноморського флоту України.
27-28 лютого почалося відкрите активне блокування військових частин ЗСУ, викрадення та захоплення в полон військових. Відкрите захоплення російськими підрозділами українських військових частин почалося з 19 березня 2014 року.
Петренко також зазначив, що в міжнародних судах порушено 5 справ України проти Росії. Так, ЄСПЛ уже офіційно підтвердив прийняття української правової позиції по фактах порушення прав людини в Криму, наразі Мін'юст очікує процедурного рішення щодо порядку розгляду справи.
- Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Україна передала в суд нові докази окупації Криму.
- Актуальне
- Важливе