До націоналізації ПриватБанк був фінансовою пірамідою, - НБУ
До націоналізації ПриватБанк не мав фінансових ресурсів, щоб розрахуватися з усіма вкладниками банку
Про це повідомила заступник голови Національного банку України Катерина Рожкова, передає прес-центр НБУ.
"У банку до націоналізації не було ресурсів для повернення вкладів. ПриватБанк був фінансовою пірамідою", - повідомила Рожкова.
Читайте також “Приватна” проблема. Скільки ще українці заплатять за націоналізацію "ПриватБанку"
Тобто, у банку до націоналізації не було достатньо фінансових ресурсів для повернення клієнтам банку їхніх вкладів. На момент націоналізації послугами ПриватБанку користувалося близько 20 млн українців.
Свої висновки в Нацбанку обгрунтували проведеним раніше аудитом Ernst & Young, провідною аудиторською компанією світу.
"Всі висновки незалежного аудитора компанії EY ще раз підтвердили раніше зроблені НБУ оцінки щодо незадовільного фінансового стану Приватбанку на момент націоналізації та обґрунтованість рішення держави" , - пояснила Рожкова.
- Націоналізація ПриватБанку завершилася 18 лютого 2016 року.
- Після націоналізації "ПриватБанку" держава вклала у фінустанову суму, еквівалентну 5% ВВП.
- За даними аудиту, про який повідомив Bloomberg, 99,4% корпоративного кредитного портфеля "ПриватБанку" на кінець 2016 року складали позики, видані пов'язаним з колишніми акціонерами компаніям.
- За словами прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, колишні бенефіціари націоналізованого "ПриватБанку" мали до 1 липня внести застави по зв'язаних кредитах.
- Нагадаємо, уряд показав лист екс-керівництва "ПриватБанку" з проханням націоналізувати банк.
- Своєю чергою Ігор Коломойський оскаржує в суді рішення про визнання "ПриватБанку" неплатоспроможним, а також рішення про його націоналізацію.
- НБУ повідомив, що термін добровільної реструктуризації кредитів колишніх власників "ПриватБанку" завершився 1 липня 2017 року.
- Актуальне
- Важливе