ЗМІ розповіли, як телеканали обходять заборону російських серіалів
Українські телеканали знаходять різні хитрощі для того, щоб пускати в ефір російські серіали, незважаючи на їх заборону
Про це повідомляє LIGA.net з посиланням на джерела в Нацраді з питань ТБ і радіомовлення.
Щоб замаскувати російські серіали і пустити їх в ефір, наші телеканали їх перейменовують. Приміром, російський серіал "Учора. Сьогодні. Назавжди" з Євгенією Лозою в головній ролі на ТРК Україна з'явився під назвою "Назавжди".
А серіал "Племяшка" з Дариною Плахтій в головній ролі - вийшов з назвою "Рідні серця". Телеканали вказують, що країна виробництва цих картин - Україна. Хоча в російському відкритому реєстрі Мінкультури в картці кожного згаданого серіалу вказана Росія.
Також телеканали змінюють рік виробництва серіалів і фільмів. Приміром, на сайті ТРК Україна є серіал Ілюзія любові. Канал не приховує, що країна виробництва - Росія. Проте роком виробництва вказаний 2013-й. Справжній рік його виробництва - 2015-й.
Ще один спосіб додати українських коренів - змінити назву виробника. Приміром, у серіалі Інтера "Шкідливі поради" (у російському варіанті "Любов і море") студією виробництва записана "Компанія Майбутнє". У російському реєстрі виробником вказана московська Мотор Фільм Студія.
Телеканали готові навіть змінити ім'я режисера. Наприклад, в описі серіалу "Лінії життя" на сайті ТРК Україна в якості режисера вказаний Віталій Сіренко. Проте у відкритих джерелах його згадують як українського продюсера. У реєстрі російського Мінкультури в картці серіалу він також вказаний, як продюсер. А режисером фільму є росіянин Мирослав Малич.
Якщо ж серіал знятий в українсько-російському копродакшн і не порушує вимог закону, позбавити серіал прокатного посвідчення немає підстав. Так, після заборони канал 1+1 пустив в ефір серіал "Матусі", знятий спільно з російською студією Yellow, Black and White.
- В середині 2015 року набув чинності закон, що забороняє трансляцію фільмів, в яких міститься "популяризація, агітація, пропаганда будь-яких дій правоохоронних органів, збройних сил, військових або силових формувань держави-окупанта", вироблених в РФ після 1 серпня 1991 року. Також заборонені до показу усі фільми російського виробництва, випущені після 1 січня 2014 року.
- Актуальне
- Важливе