В комісії з регулювання тарифів розповіли, коли скасують "Роттердам+"
В НКРЕКП розповіли, коли буде скасована формула розрахунку ціни вугілля "Роттердам+"
Про це заявив глава Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних тарифів Дмитро Вовк в ефірі 112 каналу.
"Вона буде скасована, однозначно. З впровадженням ринку електроенергії, який був проголосований Верховною Радою. Це станеться через 2 роки рівно, після того як комісія втратить повністю повноваження по затвердженню цін на електричну енергію", - заявив Вовк.
Читайте також: 5 головних реформ осені: яких змін чекати українцям
Він зазначив, що ця формула оптимальна на перехідному етапі реформування галузі і вона приймалася абсолютно законно, і була узгоджена з усіма органами влади.
Читайте також: Менше вугілля, більше сонця. Як Україну хочуть зробити енергонезалежною
"Ціна - це середнє значення на відповідному хабі з урахуванням логістики і скориговане на якість. Такий підхід, на мою думку, виправданий, він фундаментально обгрунтований, він доцільний на перехідному етапі до того моменту, як відбудеться лібералізація ринку електроенергії та природного газу", - підкреслив він.
- Заначимо, що міністр Насалик заперечує, що вугілля з зони АТО купується за ціною "Роттердам+".
- У методології Нацкомісії, що регулює сферу енергетики і компослуг (НКРЕКП) не існує інших формул обчислення ціни вугілля, аніж затвердженої у 2016 році формули "Роттердам+".
- Луценко заявив, що Верховна Рада повинна ухвалити закон про ренту на вугілля та інші корисні копалини, щоб позбутися від схеми "Роттердам+".
- Генеральний прокурор Юрій Луценко доручив слідчим розібратися із формулою закупівлі вугілля з зони АТО.
- 28 лютого 2017 року Київський апеляційний адмінсуд підтримав формування тарифів на вугілля в Україні за схемою Роттердам+.
- 7 серпня стало відомо, що Національне антикорупційне бюро підозрює членів НКРЕ в злочинних домовленостях для затвердження формули розрахунку вугілля "Роттердам+"
- 17 серпня Співробітники НАБУ обшукали Національну комісію з регулювання електроенергетики і комунальних послуг через формулу "Роттердам+".
- Актуальне
- Важливе