live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Президент компанії, якій належить "Лото-Забава", попросив Гройсмана розібратись з проблемами лотерей в Україні

Президент М.С.Л. Георгій Ложенко
Президент компанії М.С.Л., якій належить лотерея Лото-Забава, звернувся до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням розглянути серйозні проблеми лотерейного ринку України

Про це співласник М.С.Л. Георгій Ложенко написав у своєму Facebook.

За його словами, наразі на лотерейному ринку планують зробити такі зміни, які призведуть до випадкової легалізації грального бізнесу (який заборонений в 2009 році), монополії лотерей однією компанією та величезного чорного готівкового ринку.

"В 2012 році (за Азарова) прийняли закон «Про державні лотереї в Україні». Але, відповідно закону, умови і вартість видачі ліцензій лотерейному бізнесу повинен встановити Кабмін. За 5 років жоден уряд так і не зміг затвердити умови ліцензії для «лотерейщиків». В травні 2017 року Міністерство фінансів України на чолі з міністром Олександр Данилюк таки розробили проект постанови, який повинен визначити рамки існування цього бізнесу. Але цей проект невдалий", - пише Ложенко.

За його словами проект ліцензійних умов майже не контролює грошовий потік від лотерей, а весь контроль лотерейного ринку зводиться переважно до використання звичайних касових апаратів у пунктах реалізації лотерей.

"Зазвичай у місцях, де приймають ставки на спортивні події або стоять ЛТС (лотерейні термінали самообслуговування) є постійна клієнтська база — понад 90% усіх відвідувачів. А гравцеві, якого добре знають, ставку через касовий апарат зазвичай не проводять. Проект Мінфіну не пропонує чіткого способу контролю лотерейного ринку. І ми отримаємо величезний чорний ринок", - зазначає він.

Читайте також: Монополія на джекпот. Як в Україні створюють лотерейного монстра

Також, як пише Ложенко, у проекті ліцензійних умов Мінфіну немає чіткого розмежування між лотереєю Тото і букмекерством. Останнє віднесено до азартних ігор і заборонено в Україні.

"У результаті такого ліцензування лотереї ми можемо отримати заодно й легалізацію азартних ігор. Також взагалі не описано, що таке миттєва лотерея і як вона повинна виглядати. Тому вийде так. Під маркою лотерейної компанії будуть існувати заборонені сьогодні гральні зали. Але тепер вони будуть працювати легально, як розповсюджувачі лотерей", - йдеться у його повідомленні.

Крім цього, за словами Ложенка, проект Мінфіну залишає можливість працювати на лотерейному ринку тількі одній компанії.

Прийнятий за Азарова закон «Про державні лотереї» визначає, що оператори державних лотерей повинні мати досвід роботи на цьому ринку не менше 10 років. Також вони повинні мати не менше 5 тисяч пунктів розповсюдження лотерей.

Наразі цим умовам відповідає 3 компанії – УНЛ (Національна лотерея), «Патріот» та М.С.Л. Крім цього запропонований Мінфіном проект постанови вводить нові обмеження - компанії під санкціями не мають право отримати ліцензії.

"М.С.Л. та Патріот зараз в санкційному списку. Наша компанія опинилась там незаконно та безглуздо. Про це я вже писав чимало. От і виходить, що Мінфін залишає весь лотерейний ринок для одного гравця – УНЛ. Про власників цієї компанії писати не буду. Пошукайте, який нардеп можливо має вплив на них", - написав він.

"Розумію вашу реакцію. Ложенко – «зацікавлена сторона», йде проти конкурентів. Але зацікавлений я не тільки в прибутках нашої компанії, а і в побудові нормального лотерейного бізнесу в Україні, який платитиме податки та розвиватиме соціальні проекти в країні. Ми цей ринок будували майже «з нуля». І відповідність М.С.Л. європейським лотерейним стандартам – прямий доказ цього. Ми не «временщики», - підсумовує президент компанії М.С.Л.

Також Георгій Ложенко попросив звернути увагу на цю проблему прем'єр-міністра Володимира Гройсмана. "Готовий до діалогу і разом з Мінфіном та Кабміном розробити нові ліцензійні умови для лотерейного бізнесу, які будуть розвивати ринок і приносити податки бюджету країни".

  • Зазначимо, всього на українському ринку державних лотерей працює 3 компанії - УНЛ (Українська національна лотерея), "Патріот" і М.С.Л. (Молодьспортлото). З вересня 2015 М.С.Л. і «Патріот» потрапили до списку санкцій компаній в Україні.
  • Головний аргумент, який використовувало СБУ, щоб занести М.С.Л. в санкційний список - лист 7-річної давності власника компанії Георгія Ложенка. У 2010 році М.С.Л. запропонувала Мінфіну проект фінансування Євро-2012, в якому партнером вказало «Альфа-банк».
  • Сам банк і тоді, і зараз не був в структурі власності компанії. Єдині фінансові відносини М.С.Л. і «Альфа-Банк» - звичайний кредит. Згідно з даними держреєстру, основним власником ТОВ «М.С.Л.» є Evolot Limited (Кіпр), а кінцевим бенефіціаром - кіпріот Маркос Шіапаніс. 
  • Компанія УНЛ сьогодні залишилася монополістом на ринку. Тільки проти неї не ввели санкції, незважаючи на визнання нею співпраці з фірмами, які СБУ звинувачує в підтримці терористів.

новини партнерів

17 липня, 2018 вівторок

17 липня, 2018 вівторок

16 липня, 2018 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати