live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Президент Польщі пропонує судову реформу, яка збільшує його повноваження

Президент Польщі Анджей Дуда представив свої законопроекти про Верховний суд і Державну раду судочинства

Про це повідомляє "Польське радіо".

Згідно з законопроектом Дуди необхідно мати три п’ятих голосів або 60% для призначення суддів до ради судочинства. Раніше правляча партія "Право і справедливість" пропонувала приймати це рішення простою більшістю.

Зазначається, що ПіС має більшість у парламенті, але не три п’ятих голосів.

Крім того, у законопроектах передбачається, що президент зможе втрутитися, якщо парламентарі протягом встановленого терміну не оберуть кандидатів.

Анджей Дуда зазначив, що для суддів Верховного суду необхідно встановити пенсійний вік на рівні 65 років. Дуда пропонує, щоб саме президент вирішував, чи можуть судді працювати довше.

Запропоновані Дудою поправки необхідно вносити до Конституції країни через парламент. Сьогодні відбудуться консультації президента з представниками політичних партій.

В липні Анджей Дуда наклав вето на подібні проекти про судочинство, представлені правлячою партією "Право і справедливість".

У своїх законопроектах ПіС пропонувала негайну відставку всіх суддів Верховного cуду, якщо вони не отримали схвалення міністра юстиції, який також є генеральним прокурором.

новини партнерів

11 липня, 2020 субота

10 липня, 2020 п'ятниця

11 липня, 2020 субота

10 липня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати