
В окупованому Криму кількість українських шкіл скоротилась в 6 разів
З часу окупації Криму Росією кількість українських шкіл і класів значно зменшилась
Про це йдеться в останній доповіді ООН.
"Кількість учнів, які навчаються українською мовою, різко скоротилася. У 2013/14 навчальному році українською мовою навчалося 12694 осіб. Після окупації Криму у 2014/15 навчальному році це число зменшилося до 2154, у 2015/16 − до 949, в 2016/17 − до 371", - сказано у звіті.
Зазначається, що у квітні 2015 року з Криму виїхав багаторічний директор єдиної україномовної гімназії Сімферополя, імовірно, через погрози й утиски.
За період з 2013 року до 2017 року кількість українських шкіл зменшилася з семи до однієї, а число українських класів − з 875 до 28, розповіли у звіті.
"Управління Верховного комісара ООН з прав людини вважає, що головними причинами такого зменшення є переважно російське культурне середовище і виїзд тисяч проукраїнських жителів Криму на материкову частину України", - зазначили в ООН.
Повідомлялося також про тиск з боку деяких вчителів та адміністрацій шкіл щодо припинення викладання українською мовою.
"Що стосується університетського рівня, то у вересні 2014 року був закритий факультет української філології та українознавства в Таврійському національному університеті ім. Вернадського, а більшість його педагогічного колективу було звільнено", - йдеться у звіті.
Кафедри української філології, культури української мови, теорії та історії української мови були об'єднані. До кінця 2014 року українську мову як мову викладання було виключено з університетської освіти в Криму, розповіли в організації.
- Організація Об'єднаних Націй звинуватила Росію у порушенні прав людини в Криму після його окупації Москвою.
- Актуальне
- Важливе












