Нардеп розповіла, як зміниться фінансування медицини після реформи
Після ухвалення медичної реформи фінансування охорони здоров'я буде збільшено майже в два рази, вважає нардеп
Про це у програмі "Політклуб з Віталієм Портниковим" на Еспресо.TV розповіла народний депутат від фракції "Народний фронт", заступник голови комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я Тетяна Донець.
"Україна в цьому році витратила 4% від ВВП на всю охорону здоров'я. У наступному році це буде 3,5 %. За законопроектом про медичну реформу ми хочемо витрачати 5% від ВВП на цю програму (гарантований пакет — ред.). А це буде не єдина програма. І Кабмін буде виділяти на усю медицину 6,5% від ВВП", - сказала Донець.
За її словами, фінансування охорони здоров'я буде збільшено майже в два рази. Якість надання медичних послуг буде збільшена за рахунок залучення приватних закладів до програм первинної ланки.
Читайте також: Як обрати сімейного лікаря. Все про реформу охорони здоров'я
- 8 червня Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект щодо проведення медичної реформи в державі.
- Реформа складатиметься з трьох етапів й розрахована на три роки.
- За підрахунками МОЗ, лікар первинної ланки з 2 тис. пацієнтів отримуватиме на свою практику близько 700 тис. гривен на рік.
- Головний критик медреформи нардеп Ольга Богомолець вважає, що ухваленням закону про медреформу парламент офіційно позбавляє громадян доступу до лікарень у разі відсутності грошей.
- Медичні послуги, які надаються на первинній ланці, після старту медреформи будуть безкоштовними для пацієнтів, наголосила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.
- У другому читанні законопроект №6327 щодо медреформи має бути розглянуто парламентом у жовтні.
- Актуальне
- Важливе