live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Російська "фабрика тролів" з бюджетом $1 млн на рік працювала на виборах президента США , - розслідування ЗМІ


фото: ProUA
У Санкт-Петербурзі "фабрика тролів" виділила до третини свого штату, щоб повпливати на вибори президента США

Про це йдеться в розслідуванні "РБК".

За даними ЗМІ, на піку передвиборчої кампанії, влітку 2016 року, "американський відділ" збільшився до 80-90 осіб. При цьому весь штат "фабрики" налічує до 250 осіб. Зарплати в "американському відділі" становили від 80 до 120 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Керівником відділу був 27-річний виходець з Азербайджану Джейхун Асланов. Але сам він спростовує свою причетність до "фабрики тролів".

118 спільнот "фабрики" у Facebook, Twitter та Instagram були заблоковані в серпні-вересні 2017 року після внутрішнього розслідування соцмереж. Сукупна кількість підписників цих спільнот становила близько 6 млн осіб, в 2016 році охоплення постів досягало 30 млн осіб в тиждень. Крім цього, відділ організував близько 40 реальних мітингів і протестів в США.

Як йдеться в розслідуванні, основним напрямком роботи "американського відділу" було висвітлення расових проблем в США. Крім цього "тролі" писали про відокремлення Техасу, нелегальну міграцію та право на носіння зброї.

Читайте також: Російські тролі закупили у Facebook пропаганди, щоб розповідати американцям про погані США. Навіщо

Витрати на зарплати співробітникам "американського відділу" ЗМІ оцінює в $1 млн на рік. Ще близько $200 тис. за два роки було витрачено на просування в соцмережах і забезпечення реальних акцій в США.

За твердженням ЗМІ, "американський відділ" працює досі зі штатом близько 50 осіб.

новини партнерів

19 грудня, 2018 середа

19 грудня, 2018 середа

18 грудня, 2018 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати