У вбивстві Джона Кеннеді знайшли слід КДБ
Американська розвідка заявляє, що вбивця президента США Джона Кеннеді Лі Харві Освальд в 1963 році контактував з агентами Комітету держбезпеки СРСР
Про це йдеться в звіті ЦРУ від 23 листопада 1963 року.
Згідно з матеріалами, за два місяці до злочину Освальд спілкувався в Мехіко з радянським дипломатом Валерієм Костіковим, який, за даними американської розвідки, був співробітником КДБ.
"Про це стало відомо, коли Освальд подзвонив в радянське посольство першого жовтня і на ламаній російській назвався по імені, заявив про вищевказаної зустрічі і запитав охоронця, який відповів на дзвінок, чи було щось нове "щодо телеграми до Вашингтона". Охоронець перевірив і сказав Освальду, що запит відправлено, але нічого ще не отримано", - йдеться в розсекречених даних.
Читайте також: В США оприлюднять засекречені документи про вбивство Кеннеді. Навіщо це роблять
Згідно зі звітом, ФБР вважає, що Освальд під час свого візиту в посольство просив у СРСР допомоги в отриманні паспорта США або американської візи. У документі стверджується, що Костиков був агентом Комітету держбезпеки.
"Він є оперативним співробітником в операції, яка, очевидно, спонсорується 13-м управлінням КДБ, відповідальним за саботаж і вбивства" - йдеться у документі.
Також наголошується, що американські спецслужби знали, хто такий Костиков. Його і ще одного агента КДБ Олега Брикіна називають кураторами операції.
- Нагадаємо, президента США Джона Кеннеді застрелили 22 листопада 1963 року в Далласі. Офіційне розслідування дійшло висновку, що в замаху брала участь одна людина - Лі Харві Освальд. Через два дні після арешту його застрелив Джек Рубі, який згодом помер у в'язниці.
- Президент Дональд Трамп заявив, що суспільство заслуговує самої повної інформації про вбивство Кеннеді. У той же час він зазначив, що, з міркувань національної безпеки, у нього немає вибору, окрім як дозволити відомствам відредагувати певні частини текстів матеріалів.
- 26 жовтня в США розсекретили майже три тисячі документів, що стосуються вбивства Джона Кеннеді. Ще кілька тисяч обіцяють оприлюднити до кінця квітня 2018 року.
- Актуальне
- Важливе