Ердоган закликав визнати Єрусалим "окупованою столицею" Палестини
Під час виступу саміті Організації ісламського співробітництва в Стамбулі президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган закликає міжнародну спільноту визнати Єрусалим столицею Палестинської держави
Про це повідомляє видання Hurriyet.
"Я пропоную країнам, які вимагають міжнародного права та справедливості, визнати Єрусалим столицю Палестинської держави під окупацією", - сказав Ердоган.
"Країн, які ще не визнали Палестинську державу, мають зробити цей важливий крок, щоб зберегти баланс, який забезпечить добросовісність і справедливість в регіоні", - додав він. Ердоган скликав саміт ОІС через плани США щодо зміни статусу міста Єрусалим.
Раніше Ердоган назвав рішення Вашингтона щодо визнання міста столицею Ізраїлю нагородою країни за "терористичні акти" і сказав, що Єрусалим є червоною лінією для мусульман, пригрозивши розірвати зв'язки з Ізраїлем.
Довідка:
Статус Єрусалима безпосередньо пов'язаний з конфліктом між Ізраїлем і Палестинською автономією, яку підтримують інші арабські держави і весь ісламський світ.
Це місто, особливо східна його частина, вважається священним для трьох релігій - юдаїзму, ісламу та християнства.
Ізраїль зайняв цей район під час Близькосхідної війни 1967 року і вважає місто невіддільною частиною своїх територій. Палестинці ж вважають Східний Єрусалим столицею своєї майбутньої держави.
За мирною угодою 1993 року, остаточний статус міста мав обговорюватися на наступних етапах мирних переговорів.
Право Ізраїлю на Єрусалим не визнало міжнародна спільнота. Всі країни, включаючи найближчого союзника Ізраїлю - США - розташували свої представництва в Тель-Авіві.
З 1967 року Ізраїль побудував в Східному Єрусалимі десятки кварталів, де тепер проживають приблизно 200 тисяч ізраїльтян. Поселення вважаються незаконними відповідно до норм міжнародного права, хоча Ізраїль заперечує це.
- Нагадаємо, 6 грудня президент США Дональд Трамп офіційно визнав Єрусалим столицею Ізраїлю. Він доручив Державному департаменту почати підготовку до переведення посольства США з Тель-Авіва до Єрусалиму.
- У відповідь голова Палестинської національної адмінстрації Махмуд Аббас заявив, що рішення Дональда Трампа нівелює всі спроби Вашингтона встановити мир між Ізраїлем і Палестиною.
- Прокремлівський антиізраїльський рух ХАМАС, який контролює Сектор Газа, закликав Палестину до опору та закликав готуватися до "нової інтифади" (широкомасштабного повстання).
- В Ізраїлі почалися масові протести. Під час зіткнень жителів палестинських територій з поліцією Ізраїлю постраждал понад тисячу арабів. Пізніше стало відомо про двох загиблих і сотні поранених палестинців унаслідок зіткнень з ізраїльськими військовими.
- Пікетування арабами посольства США у Бейруті, столиці Лівану, також завершилося сутичками.
- Окрім того, міністри закордонних справ арабських країн на екстреному засіданні Ліги арабських держав у Каїрі закликали США скасувати рішення про визнання Єрусалима столицею Ізраїлю.
- Позиція української сторони щодо Єрусалима полягає в тому, що його статус має бути визначений за результатами переговорів та відповідно до резолюцій Ради безпеки ООН.
- Актуальне
- Важливе