//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Україна та Польща домовилися скоротити "чорний список" нев'їзних осіб

Президенти України та Польщі домовилися скоротити чорний список осіб, нев’їздних у обидві країни, а також обговорили історичні питання та відновлення українських пам'яток

Про це президент Петро Порошенко заявив під час прес-брифінгу після зустрічі із президентом Польщі, передає Еспресо.TV.

"Ми домовилися, щоби скоротити перелік осіб, яким заборонено в’їзд до наших країн", - відзначив Петро Порошенко. Він підкреслив, що у Польщі та України є спільне розуміння: від історичних конфліктів виграє лише Росія.

"У нас є абсолютно чітке розуміння , і в мене, і в пана президента: від історичних конфліктів між Україною та Польщею виграє одна сторона. І це не Україна, не Польща, а Росія", - наголосив Порошенко.

Історичні питання

Для вирішення конфліктних історичних питань між Україною та Польщею президенти двох країн домовилися про підвищення рівня двосторонньої історичної комісії до рівня віце-прем’єрів.

"Ми дійшли спільної думки, що історія не має впливати на стосунки України та Польщі. Ми маємо своїх героїв, вшановуємо їх, але це не має впливати на майбутнє наших відносин", - заявив Порошенко.

Для вирішення проблем президенти домовилися підвищити рівень історичної комісії – тепер її очолюють віце-прем’єри двох країн. З українського боку її очолить Павло Розенко.

"Комісія має зібратися найближчим чином та вирішити питання, що виникли з ексгумацією та похованнями. А ще ми маємо орієнтуватися на героїв, що є спільними для обох країн", - як приклад Петро Порошенко назвав маршала Польщі Пілсудського.

Ініціатива підвищити рівень історичних консультації є давньою ініціативою Польщі. Українська сторона ж висловлювала побоювання, що таким чином Польщі буде легше лобіювати історичні питання, поєднуючи їх з економічними.

Відновлення українських пам'яток

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що відновлення поховальних пам’яток вояків УПА у Польщі можливе лише після встановлення осіб загиблих. "Мені болить кожен такий випадок, але мені також болить, що деякі монументи ображають почуття інших.

Але стосовно конкретних пам’яток – ми готові до їх відновлення, але спочатку треба провести всю необхідну роботу: встановити осіб, що поховані, дати їхньої смерті, а вже тоді переходити до увічнення", - заявив польський президент.

Читайте також: Польща з адвоката України перетворюється на прокурора. Як до цього дійшло

  • Нагадаємо, 13 грудня президент Польщі Анджей Дуда відвідав Харків. Разом із українським президентом Петром Порошенком він поклав квіти до меморіалу жертв тоталітаризму, що розташований на колишньому полігоні НКВС, де, серед іншого, було вбито та поховано кілька тисяч польських офіцерів.
  • На тлі жорстких заяв з боку представників польської влади на адресу України Петро Порошенко ініціював проведення надзвичайного засідання консультаційного комітету президентів України та Польщі.
  • В МЗС України заявили, що в українській владі немає політиків з антипольськими настроями.
  • Канцелярія президента Польщі повідомила адміністрації президента України про готовність прийняти українську делегацію Консультативного комітету президентів Польщі та України.
  • 17 листопада заступник глави Адміністрації президента України Костянтин Єлісєєв провів у Кракові зустріч  з керівником канцелярії президента Польщі Кшиштофом Щерським, на якій сторони домовилися зняти мораторій на ексгумацію масових поховань.
  • Водночас 18 листопада польські прикордонники не впустили в країну відповідального секретаря Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій Святослава Шеремету. Через інцидент з Шереметою посла Польщі у Києві Яна Пєкло викликали до українського МЗС
  • Голова Інституту національної пам'яті (IPN) Польщі Ярослав Шарек заявив, що Варшава не може вказувати Києву, яких героїв обирати, але про злочини УПА проти поляків на Волині мовчати теж не може.

 

новини партнерів

‡агрузка...

24 травня, 2019 п'ятниця

24 травня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати