ООН визнає залежність від відеоігор хворобою
Всесвітня організація охорони здоров’я додасть ігрову залежність (gaming disorder) в Міжнародну класифікацію хвороб 11 перегляду
Про це пише New Scientist.
Він вийде в 2018 році і, згідно з чернеткою документа, якщо для людини ігри виявляються важливішими за всі інші життєві інтереси, його визнають залежним.
Відзначимо, що остання версія Міжнародної класифікації хвороб (МКБ-10) була прийнята 27 років тому – ще в 1990 році, тому вона потребує перегляду.
У МКБ-11 буде включено так званий "ігровий розлад". Його планують розглядати як серйозну загрозу здоров’ю людини, що вимагає контролю.
"Фахівцям у галузі охорони здоров’я необхідно визнати, що залежність від ігор може мати серйозні наслідки для здоров’я. У більшості людей, які грають у відеоігри, немає розладів, так само як і у більшості людей, що вживають алкоголь. Однак при певних обставинах надмірне захоплення може призвести до несприятливих наслідків", - каже ксперт ВООЗ в області психічного здоров’я Володимир Позняк
При цьому наголошується, що під ігровим розладом розуміється не тільки залежність від відеоігор, хоча що ще може потрапити в цю категорію, не уточнюється.
Видання зазначає, що поки немає чіткої статистики та градації впливу ігор на людину. Одні дослідження свідчать про підвищення когнітивних здібностей у літніх людей, інші свідчать про негативні наслідки – схильність до суїцидів, психічних розладів та гніву.
Читайте також: Печінка неіснуючої качки від грипу. Чому вас не вилікує гомеопатія
- Уряд США скасував трирічну заборону на культивацію смертельно небезпечних вірусів в лабораторних умовах. Рішення пояснили тим, що потенційна користь досліджень компенсує можливі ризики
- Вчені з Брістольського університету проаналізували дані про здоров'я 60 199 пар батьків і дітей і прийшли до висновку: навіть невелике перевищення рекомендованої маси тіла може бути пов'язано з підвищеним ризиком смертності
- Міністерство охорони здоров'я підготувало проект постанови, в якому пропонує розширити програму "Доступні ліки".
- Міністерство охорони здоров’я надало доступ до баз даних Британського медичного журналу – одного з найавторитетніших фахових видань для професійного зростання медиків.
- Актуальне
- Важливе