live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

"Годинник судного дня" перевели вперед. Чому вчені вважають, що ми стали ближче до катастрофи


фото: Dreamicus
Проект американських фізиків "Годинник судного дня" перевели вперед на 30 секунд, тепер він показує за 2 хвилини "північ"

Про це на сайті Bulletin of the Atomic Scientists.

"Годинник Судного дня" - проект американського журналу Bulletin of the Atomic Scientists, який започаткували у 1947 року. Годинник показує символічний час, що відокремлює людство від дня глобальної рукотворної катастрофи (час до півночі). 

25 січня науковці вирішили перевести стрілку годинника на 30 секунд вперед. Повідомляється, що рішення про переведення стрілок приймає рада директорів журналу і залучених експертів, серед яких 18 лауреатів Нобелівської премії. 

"У 2017 році світові лідери не змогли ефективно реагувати на загрозу ядерної війни та зміни клімату, що робить ситуацію в світі більш небезпечною, ніж це було рік тому, і найбільш небезпечною з часів Другої світової війни",- йдеться у звіті проекту.

Зокрема головними чинниками для наближення "півночі" вчені називають тестування Північною Кореєю ядерної зброї, відмова США від Паризької кліматичної угоди, повільну реакцію Facebook та Google на потік фейкових новин.

  • Востаннє "Годинник судного дня" переводи вперед рік тому, 28 січня. Причиною такого рішення стало заява президента Трампа щодо нарощення ядерного потенціалу США. 
  • А ще у 2016 фізики-ядерщики залишили час на Годиннику судного дня незмінним (3 хвилини до півночі), бо, на їхню думку, напруженість у світі не змінилася навіть після підписання угоди про ядерну програму Ірану.

 

новини партнерів

13 грудня, 2018 четвер

13 грудня, 2018 четвер

12 грудня, 2018 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати