live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Підвищенням облікової ставки Нацбанк хоче приборкати інфляцію, - Fitch

Чергове підвищення Нацбанком України облікової ставки свідчить про рішучість у намірі приборкати інфляцію і підвищити макроекономічну стабільність, вважають аналітики міжнародного рейтингового агентства Fitch

Підвищення ставки показує, що НБУ, як і раніше, сфокусований на стійкому зниженні інфляції, йдеться в прес-релізі Fitch.

Експерти рейтингового агентства додають, що наявність стабільної та ефективної монетарної політики особливо важливо на тлі затримки в залученні чергового кредитного траншу Міжнародного валютного фонду (МВФ). Незалежна і надійна грошово-кредитна політика, а також прихильність збереженню гнучкості обмінного курсу, сприяє підвищенню стійкості економіки, поліпшенню споживчої довіри і інших макроекономічних показників.

У той же час, ефективність зусиль НБУ в стабілізації інфляції, буде залежати від фіскальної політики уряду і від залучення чергового траншу МВФ.

Fitch при цьому не має будь-яких певних очікувань щодо терміну залучення Україною чергового транша МВФ. Агентство прогнозує, що фінансування в сумі $1,9 млрд буде отримано в поточному році.

Читайте також: Дешевих грошей не буде. Чому НБУ підвищив облікову ставку та що це дасть економіці

Водночас агентство зазначає невизначеність щодо залучення наступного після цього траншу, зважаючи на майбутні в 2019 році президентські і парламентські вибори і зниження на цьому тлі політичної волі проводити реформи.

Fitch також зазначає, що рішення НБУ не сильно позначиться на рейтингованих агентством українських компаніях, оскільки більшість таких компаній залучає фінансування в іноземній валюті та орієнтована на експорт, крім ДТЕК.

новини партнерів

15 грудня, 2018 субота

14 грудня, 2018 п'ятниця

15 грудня, 2018 субота

14 грудня, 2018 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати