live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Нейробіологи довели, що друзі однаково дивляться на світ

Ми часто говоримо, що перебуваємо з друзями на одній хвилі. Вчені з Великобританії довели, що це не просто метафора - принаймні, якщо мова йде про мозкові хвилі

Про дослідження розповідає The Telegraph.

Вчені продемонстрували 42 студентам ряд відеороликів, від музичних кліпів до політичних дебатів, і виміряли активність їхнього мозку за допомогою МРТ.

Виявилося, що у близьких людей реакція нейронів на одні і ті ж подразники була схожою. Найбільшу подібність було зафіксовано в областях мозку, залучених до емоційного відгуку і пов'язаних з увагою і високорівневим мисленням.

Причому чим міцнішою була дружба, тим більше подібностей виявлялося в нейронній активності. Таким чином, щоб оцінити ступінь дружби двох людей, досить виміряти синхронність їх нейронної активності.

Найбільше схожості виявилося в мозкових патернах хороших друзів, потім слідували друзі друзів, а замикали ланцюжок друзі друзів друзів.

За словами авторів дослідження, неможливо зрозуміти роботу людського мозку, ігноруючи соціальні зв'язки, адже людина еволюціонувала як соціальний вид, що живе в суспільстві, де всі пов'язані з усіма.

Тепер дослідники мають намір з'ясувати причину, по якій у друзів синхронізована нейронна активність. Можливих пояснень два: ми або підсвідомо тяжіємо до людей, які бачать світ так само, як ми, або змінюємося, коли ділимося з друзями досвідом.

Читайте також: Люди не стануть сильнішими і не будуть жити довше. Вчені пояснюють, чому наш вид досяг межі розвитку

новини партнерів

20 липня, 2018 п'ятниця

19 липня, 2018 четвер

20 липня, 2018 п'ятниця

19 липня, 2018 четвер

18 липня, 2018 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати