Нейробіологи довели, що друзі однаково дивляться на світ
Ми часто говоримо, що перебуваємо з друзями на одній хвилі. Вчені з Великобританії довели, що це не просто метафора - принаймні, якщо мова йде про мозкові хвилі
Про дослідження розповідає The Telegraph.
Вчені продемонстрували 42 студентам ряд відеороликів, від музичних кліпів до політичних дебатів, і виміряли активність їхнього мозку за допомогою МРТ.
Виявилося, що у близьких людей реакція нейронів на одні і ті ж подразники була схожою. Найбільшу подібність було зафіксовано в областях мозку, залучених до емоційного відгуку і пов'язаних з увагою і високорівневим мисленням.
Причому чим міцнішою була дружба, тим більше подібностей виявлялося в нейронній активності. Таким чином, щоб оцінити ступінь дружби двох людей, досить виміряти синхронність їх нейронної активності.
Найбільше схожості виявилося в мозкових патернах хороших друзів, потім слідували друзі друзів, а замикали ланцюжок друзі друзів друзів.
За словами авторів дослідження, неможливо зрозуміти роботу людського мозку, ігноруючи соціальні зв'язки, адже людина еволюціонувала як соціальний вид, що живе в суспільстві, де всі пов'язані з усіма.
Тепер дослідники мають намір з'ясувати причину, по якій у друзів синхронізована нейронна активність. Можливих пояснень два: ми або підсвідомо тяжіємо до людей, які бачать світ так само, як ми, або змінюємося, коли ділимося з друзями досвідом.
Читайте також: Люди не стануть сильнішими і не будуть жити довше. Вчені пояснюють, чому наш вид досяг межі розвитку
- Вчені виявили, що роль спадковості в ранньому розвитку інтелекту часто перебільшують, а на формування IQ значно більше впливають середовище й освіта на початку життя
- Канадські вчені опублікували дослідження, в якому дали докладні інструкції для створення нового вірусу віспи. Наукове співтовариство вважає, що це ставить світ під загрозу
- Генетики з лабораторії Каліфорнійського університету в Девісі за допомогою технології генного редагування CRISPR намагаються змусити бика давати тільки чоловіче потомство.
- Дослідник з Лондонського університету пояснив, чому деякі люди можуть чути звуки там, де їх насправді немає, і людина сприймає лише зорову інформацію - наприклад, на анімованих зображеннях.
- Актуальне
- Важливе