live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Українська частина Українсько-польського форуму партнерства закликала Дуду зупинити закон про "бандеризацію"


фото: polradio
Українська частина Українсько-польського форуму партнерства звернулася до президента Польщі пана Анджея Дуди із відкритим зверненням

Текст звернення оприлюднив голова української частини Форуму, журналіст та політичний оглядач Віталій Портников. Наводимо текст звернення повністю:

"Українська частина Українсько-польського форуму партнерства з великим розчаруванням і тривогою сприйняла схвалення обома частинами польського парламенту законодавчих рішень, які передбачають політичне з'ясування історичних взаємин поміж нашими народами.

Такі рішення не пропонують і не відкривають діалогу правди. Вони свідомо використовують взаємні кривди нашого минулого, щоб спровокувати нові біди в майбутньому. З жалем бачимо, що такий підхід стосується не лише української історії, але й катастрофи Голокосту.

Ми засуджуємо такий підхід. Закликаємо відмежуватися від нього наших добрих польських друзів і колег, які представляють польську частину форуму. Прийнятий акт розцінюється в Україні як спроба створити атмосферу тиску та залякування українців, що проживають у Польщі.

Така дія є зловісною, бо повторює трагічні помилки, які не раз призводили до втрати державності обох наших народів. От уже понад рік часу упевнюємося, що мовчазне спостереження за цілком очевидними агресивними діями, заснованими на політичному егоїзмові, не розв'язує, а ускладнює двосторонні проблеми.

Просимо наших колег застосувати свій авторитет, щоб зупинити остаточне схвалення законодавства, яке здатне істотно підірвати партнерство та довіру між нашими народами.

Закликаємо Президента Республіки Польща, пана Анджея Дуду зупинити схвалений акт, аби він не виявився символом нашої спільної історичної поразки."

Діяльність Форуму започатковано 25 лютого 2011 року у Варшаві міністрами закордонних справ України та Польщі. 15 березня 2017 р. Форум партнерства відновив свою роботу в оновленому складі.

До складу Форуму з обох сторін включено представників громадянського суспільства: відомих науковців, політологів, журналістів та представників неурядових організацій. Головне завдання Форуму полягає в обговоренні чутливих питань українсько-польських відносин на громадському рівні.

З українського боку Форум очолює журналіст та політичний оглядач Віталій Портников, а з польського – директор Центру східноєвропейських досліджень Варшавського університету Ян Маліцький.

новини партнерів

1 жовтня, 2020 четвер

1 жовтня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати