У Дніпрі обговорили перейменування області на Січеславську
У Дніпрі відбулося громадське обговорення ініціативи перейменування Дніпропетровської області на Січеславську
Про це повідомляє Радіо Свобода.
Захід організував обласний осередок Всеукраїнського товариства "Просвіта". За словами організаторів події, нинішня назва області – Дніпропетровська – підпадає під закон про декомунізацію і має бути змінена.
Презентуючи обґрунтування щодо ініціативи з перейменування області на Січеславську, доповідачі зазначали, що саме ця назва апелює до козацького минулого: на території області існували п’ять із восьми січей (усі головні козацькі січі – Томаківська, Микитинська, Базавлуцька, Чортомлицька, Підпільненська). Також Дніпропетровська область є єдиною, територія якої повністю була територією запорозьких вольностей.
За часів УНР край мав назву земля Січ з центром у Катеринославі, а у 1918-1919 роках місто носило неофіційну назву Січеслав (Січослав).
Історик і краєзнавець Микола Чабан презентував учасникам заходу раритетні видання сторічної давнини, де місцем друку зазначений Січеслав, серед яких і рідкісний шевченківський Кобзар.
Як зауважували учасники, публічне відродження назви "Січеслав" розпочалось незадовго до розпаду СРСР: національно-демократичні організації області стали використовувати в своїх назвах це слово, проте 2016 року прихильникам назви "забракло підтримки", аби домогтись саме такого перейменування обласного центру.
"Битву за Січеслав ми програли, битву за Січеславську область ми не маємо програти", – зауважували учасники зібрання.
У громадському обговоренні взяли участь як прихильники впровадження назви Січеславська область, так і опоненти цієї ініціативи. Останні, зокрема, зауважували, що запорозькі козаки "ніколи не називали себе січеславцями".
Учасники обговорення визнали, що попри те, що назва Січеслав використовується мешканцями, для багатьох ставлення до цього топоніму залишається неоднозначним.
Також, за їхніми словами, може бути проблематичним затвердження назви "Січеславська область" у парламенті, адже за неї мають висловитись не менш як 300 депутатів.
- Актуальне
- Важливе