live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Facebook засудили за незаконне використання персональних даних

Німецький регіональний суд визнав використання Facebook персональних даних незаконним, оскільки компанія в ряді випадків не питає для цього відкритого дозволу

Про це повідомляє Reuters.

Федерація німецьких споживчих організацій (VZVB) повідомила, що деякі налаштування Facebook, встановлені за замовчуванням, порушують споживче законодавство і що суд визнав частини згоди на використання даних недійсними.

"Facebook приховує налаштування за замовчуванням, які порушують конфіденційність, і не інформують про це користувачів при реєстрації", - каже Хейко Дуенкель, експерт по судових питань в VZVB.

VZVB опублікував копію рішення на своєму веб-сайті. Представник суду підтвердив, що рішення було винесено, але відмовився від подальших коментарів.

У Facebook заявили, що оскаржуватимуть рішення суду. Проте компанія оновить свої рекомендації щодо захисту даних і умови обслуговування, щоб вони відповідали новим правилам ЄС, які повинні вступити в силу в червні.

Facebook, яка налічує понад 2 мільярди користувачів по всьому світу, вже стикалася з критикою з боку німецьких органів з питань конкуренції через обробку персональних даних.

Федеральне управління по боротьбі з картелями заявило в грудні, що воно заперечує проти того, як Facebook отримує доступ до даних третіх осіб при відкритті облікового запису. Зокрема, мова йде про сервіси, що належать компанії - WhatsApp і Instagram. Більш того, Facebook бачить, якими сайтами користуються її клієнти.

Одна з проблем, на яку вказує група із захисту прав споживачів, полягає в тому, що в Facebook Messenger була попередньо активована послуга, яка розкриває місце розташування того, з ким ведеться чат. Крім того, в налаштуваннях конфіденційності вже позначені пункти, які дозволяють пошуковим системам швидко знаходити профіль користувача.

Нещодавно Facebook стала рекламувати користувачам VPN-додаток Onavo, яку купила в 2013 році. Крім того, що компанія офіційно не розкриває зв'язку з Onavo, додаток ще й шпигує за тим, якими сайтами користується людина, його встановив.

Ще в дев`яностих регулятори почали боротися з використанням сайтами "cookies". В Європі діє жорсткіше законодавство з цього приводу, зобов'язуючи компанії в чіткій і офіційній формі запитувати дозвіл на їх використання. Facebook, очевидно, навчилася отримувати дані про третіх осіб без cookies, що і викликало занепокоєння у регуляторів.

Читайте також: Криза довіри: що робити з додатком, який стежить

новини партнерів

25 вересня, 2020 п'ятниця

24 вересня, 2020 четвер

25 вересня, 2020 п'ятниця

24 вересня, 2020 четвер

23 вересня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати