live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Біологія індивідуальності. Що формує особливості живих істот

Фахівці Рокфеллерівського університету досліджували біологічні механізми, що керують поведінкою круглих червів на різних етапах їх життя, і висунули гіпотезу про те, як зміни в нейромедіаторах впливають на формування індивідуальних особливостей

 Про це повідомляє Phys.org.

Помістіть 50 червів C. elegans в 50 окремих контейнерів, і всі вони почнуть шукати їжу приблизно в один і той же час. Однак, як виявилося, вроджена система, керуюча відповідним віком поведінкою хробака, в повному обсязі надійна. Незважаючи на загальні гени і розвиток в однакових умовах, деякі з них поводяться інакше, ніж інші.

Розуміння того, як гени керують нашою поведінкою, здебільшого виникло з експериментів, які включають зміну звичайного стану суб'єкта за допомогою зовнішніх стимулів на короткий період часу. Наприклад, миша, що пройшла лабіринт, отримує шматочок сиру. Менше нам відомо про те, як гени впливають на поведінку, коли тварини повертаються до свого повсякденного життя.

Вчені розробили систему, яка фіксує спонтанну, внутрішню поведінку в хробаків протягом всього часу їх розвитку, який триває близько 50 годин.

Вивчивши рух червів під час пошуку їжі, вони виявили досить схожі патерни поведінки. Навіть незважаючи на те, що черви були ізольовані один від одного, вони активно шукали їжу в один і той же період свого розвитку.

Також вчені помітили певні нейромедіатори, які зазвичай змушують тварин дотримуватися певного розкладу. Наприклад, порушення роботи дофаміну впливало на швидкість руху хробака на пізній стадії розвитку. На кожній стадії були свої мутації, які могли змінити патерн поведінки окремого черва.

Scientists shed light on biological roots of individuality

Незважаючи на те, що більшість червів діяло за загальним поведінковому паттерну, були деякі, які проявляли атипову поведінку, хоча генетично і з точки зору навколишнього середовища перебували в рівних умовах.

Можливо, припустили вчені, це пояснюється невеликими відмінностями в розвитку нервової системи. Цей фактор випадковості - те, як деякі нейрони з'єднуються один з одним - не керується генетикою.

При цьому якщо видалити нейромедіатор серотонін, це значно знизить популяцію червів, які демонструють ознаки індивідуальності.

Читайте також: Люди не стануть сильнішими і не будуть жити довше. Вчені пояснюють, чому наш вид досяг межі розвитку

новини партнерів

13 грудня, 2018 четвер

12 грудня, 2018 середа

13 грудня, 2018 четвер

12 грудня, 2018 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати