//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені довели, що людина "одомашнила" себе сама

Гіпотеза самоодомашнювання людини, яка стверджує, що в процесі еволюції людина вибирала собі в супутники тих, хто виявляв кращі соціальні навички, отримала підтвердження з боку іспанських генетиків

Про це пише Phys.org.

Порівнявши геном сучасної людини з генами декількох одомашнених видів тварин і їх диких побратимів, вчені знайшли споріднені , що відповідають за риси одомашнення, такі як покірність або витонченість рис.

Результат показав наявність статистично значущої кількості таких генів, які є і у домашніх тварин, і у сучасної людини, але немає у їх диких родичів і неандертальців.

null 

На відміну від приручення, яке мало місце у випадку перетворення вовка в собаку, самоодомашнювання відбувається без участі активного втручання в процеси інших видів. Відповідно до цієї гіпотези люди (а також інші види, наприклад, бонобо) одомашнили себе самі.

В якості контрольної групи, для уточнення результатів, використовувалися гени інших приматів. Було виявлено, що ні у шимпанзе, ні у орангутанів, ні у горил немає істотного збігу в генах з людиною і одомашненими видами.

"Одна з причин, чому вчені стверджують, що людина одомашнили себе сама, це наша поведінка. Сучасні люди покірні і толерантні, як і одомашнені види тварин. Наші вміння домовлятися і навички соціалізації є ключовими факторами сучасного пізнання, - говорить професор Седрик Бокск. - Друга причина в тому, що сучасна людина, в порівнянні з неандертальцем, володіє більш витонченими рисами обличчя. Ця особливість присутня також і у домашніх тварин в порівнянні з дикими".

За словами дослідників, ці результати підкріплюють гіпотезу самоодомашнювання і допомагають пролити світло на один з аспектів, який робить нас людьми - на наш соціальний інстинкт.

"Ми вважаємо, що цей збіг допоможе нам пояснити наші особливості сприйняття і те, чому ми проявляємо таку разючу схильність до співпраці, але це ще доведеться перевірити. Те, що ми зробили зараз - це звузили набір генів, які слід перевірити експериментально", - каже Бокск.

Читайте також: Люди не стануть сильнішими і не будуть жити довше. Вчені пояснюють, чому наш вид досяг межі розвитку

новини партнерів

‡агрузка...

21 березня, 2019 четвер

21 березня, 2019 четвер

20 березня, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати