live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Рада погодила зміни до КПК, які спростять роботу слідчих

Депутати Верховної Ради проголосували на підтримку законопроекту № 8151 "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо уточнення деяких положень", який спрощує отримання дозволів на проведення певних слідчих дій

Про це повідомляє сайт Верховної Ради.

За відповідне рішення проголосували 256 парламентарів. Нардепи дозволили слідчим та прокурорам подавати клопотання до судів за місцем проведення слідчих дій. Це дозволить правоохоронцям суттєво прискорити розслідування.

Автор законопроекту Олена Сотник зазначила, що зміни стосуються недоліків нового КПК, у якому була прописана необхідність слідчим та прокурорам отримувати дозволи на слідчі дії лише в судах за місцем реєстрації органу досудового розслідування. За словами Сотник, така норма блокувала роботу правоохоронців.

Новий проект закону вносить зміни до ст. 132, 184, 234 Кримінально-процесуального кодексу. Депутати виключили положення про те, що подання клопотання щодо проведення обшуку, обрання запобіжних заходів, призначення експертизи здійснюється виключно на підставі ухвали слідчого судді і подається до місцевого загального суду, в межах територіальної юрисдикції якого перебуває орган досудового розслідування.

Законопроект дозволяє слідчим та прокурорам подавати клопотання до судів за місцем проведення слідчих дій.

Народний депутат Мустафа Найєм зазначив, що відтепер слідчим не потрібно буде їхати 100−200 км, щоб отримати дозвіл на звичайну експертизу.

Таким чином, законопроект спрямований проти так званих "поправок Лозового", які обмежують терміни розслідування злочинів. Зокрема, правоохоронці зобов’язані встановити підозрюваного у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину протягом 18 місяців, середньої тяжкості - 12 місяців, а кримінального правопорушення - 6 місяців. У разі нерозкриття злочину у встановлені терміни кримінальне провадження має бути закрите.

  • Нагадаємо, 3 жовтня Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроект №6232 про внесення змін до низки кодексів, який запускає судову реформу.
  • Низка депутатів і юристів заявили, що до прийнятого закону нардеп-"радикал" Андрій Лозовий вніс поправку, яка дозволить уникнути покарання колишнім членам Партії регіонів за злочини проти майданівців.
  • 5 жовтня заступник голови комітету Верховної Ради з судочинства, Леонід Ємець заявив, що скандальна поправка нардепа Лозового не потрапила до Кримінально-процесуального кодексу.
  • Комітет Ради змінив "поправку Лозового" до судової реформи, збільшивши граничні терміни досудового розслідування - до 12 місяців для злочинів невеликої та середньої тяжкості та 18 місяців для тяжких та особливо тяжких.
  • Верховна Рада не підтримала законопроект № 7547 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення кримінального судочинства", який скасовував "поправки Лозового".

новини партнерів

9 грудня, 2018 неділя

9 грудня, 2018 неділя

8 грудня, 2018 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати