У Києві створили рух "Вільний Ідель-Урал", що боротиметься за незалежність Татарстану, Башкортостану та інших окупованих Росією республік Поволжя

У Києві відбулася прес-конференція представників корінних народів Поволжя, на якій було оголошено про створення громадського руху "Вільний Ідель-Урал", що ставить перед собою за мету здобуття реального суверенітету республіками Татарстан, Башкортостан, Чувашія, Удмуртія, Марій-Ел і Мордовія

Про це повідомляє портал After Empire.

Відкрив прес-конференцію колишній російський політичний в'язень Рафіс Кашапов, який провів три роки в ув'язненні за критику російської агресії щодо України.

Кашапов - відомий в Татарстані політичний і громадський діяч. На батьківщині він неодноразово зазнавав переслідувань за свої переконання.

Політик вважає, що Татарстан повинен відновити статус суверенної держави і повернутися до Конституції Республіки Татарстан 1992 року.

"З приходом до влади Володимира Путіна федеральний центр перестав сприймати Татарстан як рівноправного партнера. Почався процес перетворення Татарстану в російську колонію. Парламент республіки примусили змінити Конституцію, прибрати всі статті, пов'язані з економічним і політичним суверенітетом. Аналогічні заходи були застосовані в відношення всіх республік Ідель-Уралу - не тільки до Татарстану, але і до Башкортостану, Чувашії, Удмуртії, Марій-Ел і Мордовії", - пояснив Кашапов.

Ветеран сучасної російсько-української війни Боляень Сіресь, який очолює в Україні суспільство "Ерзянь Вал", своєю чергою звинуватив Москву в тому, що вона не тільки викачує з Ідель-Урал ресурси, використовуючи її територію як сировинний придаток, а й проводить по відношенню до корінних народів політику агресивної русифікації:

"Ані Татарстан, ані якась інша республіка регіону не зможе самостійно захистити себе від тиску Москви. Саме тому ми закликаємо наших співвітчизників до солідарності і об'єднання в громадський рух "Вільний Ідель-Урал", що ставить собі за мету набуття реального суверенітету республіками Татарстан, Башкортостан, Чувашія, Удмуртія, Марій-Ел і Ерзяно-Мокшанія (Мордовія). Прийнятною для нас моделлю є створення інтеграційного союзу суверенних республік, з спільним кордоном, спільним економічним простором, колективною системою безпеки".

Засновники руху звернулися до своїх земляків-співвітчизників із закликом долучатись до обговорення принципів і ідеології нового об'єднання.

Одночасно організатори заходу пообіцяли найближчим часом розпочати міжнародну кампанію на підтримку національних активістів і організацій корінних народів, переслідуваних Москвою.

Конференція відбулася 21 березня 2018 року. 

З української сторони у зустрічі брав участь політолог Ростислав Мартинюк.

 

новини партнерів

6 березня, 2021 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати