live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені вперше відновили зір пацієнтам за допомогою стовбурових клітин

Лікарі з очної клініки Мурфілдс у Лондоні за допомогою революційної методики змогли відновити зір двом літнім пацієнтам

Як пише Science Alert, вчені сподіваються, що ця форма терапії тепер з'явиться в Британії протягом п'яти років. Методика і результати дослідження опубліковані в журналі Nature Biotechnology.

Зір вдалося відновити двом літнім пацієнтам з макулярною дегенерацією - порушенням сітківки, яке часто проявляється після 60-ти років і приблизно в половині випадків призводить до неповної сліпоти; найчастіше, вона викликає розмитість і окремі сліпі плями.

Новий спосіб лікування хвороби був розроблений вченими з Університетського коледжу Лондона за допомогою співробітників Національного інституту досліджень в галузі охорони здоров'я.

Вчені також описали процес лікування: поодинокі ембріонічні стовбурові клітини вирощуються на ділянці тканини в 6 міліметрів, що містить 100 тисяч пігментних клітин сітківки.

Потім цю ділянку поміщають в тонку трубку, яка і вводиться через невеликий розріз в очі. Ділянка поміщається позаду сітківки, де стовбурові клітини з часом замінюють клітини, пошкоджені хворобою. Процедура проводиться всього за 45 хвилин під місцевою анестезією.

Читайте також: Біологи відкрили ген регенерації. Чи почнуть людям відрощувати кінцівки

"За кілька місяців до операції мій зір був дійсно жахливим, я не міг нічого бачити правим оком. Те, що вони зробили - це чудово, і мені пощастило, що мені повернули зір", - сказав журналістам один з учасників експерименту, 86-річний Дуглас Уотерс. На сайті лікарні дослідники повідомили, що обидва пацієнта тепер можуть читати до 60 - 80 слів за хвилину.

12-місячне наступне клінічне спостереження за Уотерсом і ще одним пацієнтом показало, що обидва учасники експерименту продемонстрували значні поліпшення. У той же час, трансплантовані клітини не були ідеальною заміною, лікарі фіксували невеликі ознаки відторгнення. Проте, обидва пацієнта "залишаються відносно здоровими".

Читайте також: Люди не стануть сильнішими і не будуть жити довше. Вчені пояснюють, чому наш вид досяг межі розвитку

новини партнерів

12 грудня, 2018 середа

12 грудня, 2018 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати