Вчені вперше відновили зір пацієнтам за допомогою стовбурових клітин
Лікарі з очної клініки Мурфілдс у Лондоні за допомогою революційної методики змогли відновити зір двом літнім пацієнтам
Як пише Science Alert, вчені сподіваються, що ця форма терапії тепер з'явиться в Британії протягом п'яти років. Методика і результати дослідження опубліковані в журналі Nature Biotechnology.
Зір вдалося відновити двом літнім пацієнтам з макулярною дегенерацією - порушенням сітківки, яке часто проявляється після 60-ти років і приблизно в половині випадків призводить до неповної сліпоти; найчастіше, вона викликає розмитість і окремі сліпі плями.
Новий спосіб лікування хвороби був розроблений вченими з Університетського коледжу Лондона за допомогою співробітників Національного інституту досліджень в галузі охорони здоров'я.
Вчені також описали процес лікування: поодинокі ембріонічні стовбурові клітини вирощуються на ділянці тканини в 6 міліметрів, що містить 100 тисяч пігментних клітин сітківки.
Потім цю ділянку поміщають в тонку трубку, яка і вводиться через невеликий розріз в очі. Ділянка поміщається позаду сітківки, де стовбурові клітини з часом замінюють клітини, пошкоджені хворобою. Процедура проводиться всього за 45 хвилин під місцевою анестезією.
Читайте також: Біологи відкрили ген регенерації. Чи почнуть людям відрощувати кінцівки
"За кілька місяців до операції мій зір був дійсно жахливим, я не міг нічого бачити правим оком. Те, що вони зробили - це чудово, і мені пощастило, що мені повернули зір", - сказав журналістам один з учасників експерименту, 86-річний Дуглас Уотерс. На сайті лікарні дослідники повідомили, що обидва пацієнта тепер можуть читати до 60 - 80 слів за хвилину.
12-місячне наступне клінічне спостереження за Уотерсом і ще одним пацієнтом показало, що обидва учасники експерименту продемонстрували значні поліпшення. У той же час, трансплантовані клітини не були ідеальною заміною, лікарі фіксували невеликі ознаки відторгнення. Проте, обидва пацієнта "залишаються відносно здоровими".
Читайте також: Люди не стануть сильнішими і не будуть жити довше. Вчені пояснюють, чому наш вид досяг межі розвитку
- Вчені виявили, що роль спадковості в ранньому розвитку інтелекту часто перебільшують, а на формування IQ значно більше впливають середовище й освіта на початку життя
- Канадські вчені опублікували дослідження, в якому дали докладні інструкції для створення нового вірусу віспи. Наукове співтовариство вважає, що це ставить світ під загрозу
- Генетики з лабораторії Каліфорнійського університету в Девісі за допомогою технології генного редагування CRISPR намагаються змусити бика давати тільки чоловіче потомство.
- Дослідник з Лондонського університету пояснив, чому деякі люди можуть чути звуки там, де їх насправді немає, і людина сприймає лише зорову інформацію - наприклад, на анімованих зображеннях.
- Актуальне
- Важливе