live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

ЗМІ розповіли, хто займається розбудовою капеланської служби у Держприкордонслужбі

Тарасій Борак
Колишній іподиякон та найближчий помічник настоятеля Києво-Печерської лаври УПЦ МП митрополита Павла (Лебедя) Тарасій Борак працевлаштувався у адміністрації Державної прикордонної служби України

Там він зайняв посаду помічника керівника відділу з питань служби військового духовенства (капеланства) у Центрі профілактики корупційних ризиків та виховання доброчесності, пише Релігійна правда

"Фактично представник Української православної церкви Московського патріархату, що входить до складу РПЦ, розбудовує капеланство у структурі, яка безпосередньо приймає участь у проведенні АТО на Сході України, воюючи проти російських найманців", - зазначає видання.

Борак з Лебедем. На обох світлинах він розташований від нього ліворуч

За даними авторів матеріалу, раніше Борак постійно супроводжував Лебедя під час церковних церемоній та виконував особисті доручення настоятеля Лаври, зокрема, перевозив кошти до Росії й займався закупівлею церковних товарів на території держави-агресора.

Нині ж, Борак, ймовірно, займатиметься розбудовою капеланської служби у прикордонній службі.

Прямих доказів на підтвердження цього твердження у журналістів видання немає, є лише інформація від власних джерел всередині відомства та дотичні свідчення. Скажімо, співробітники служби отримали анкети, в яких вони мають зазначити до якої саме релігійної конфесії належать.

Журналісти не виключають, що саме на підставі отриманих даних й формуватиметься капеланська служба:

"В анкеті військовослужбовці Державної прикордонної служби мають поставити відмітку, до якої релігійної конфесії себе відносять. По-перше, варто зазначити, досить дивно виглядає порядок розташування конфесій - він хаотичний і не відповідає сучасному розподілу релігійних організацій в Україні. По-друге, у запропонованих чиновниками відповідях – УПЦ Московського патріархату, яка йде першим пунктом, чомусь представлена без абревіатури МП. Слідом розташувалася УАПЦ – третя за величиною православна церква в Україні... І вже на третьому та четвертому місцях відповідно автори розмістили УПЦ КП та УГКЦ. Це при тому, що останні дві конфесії мають найбільше представництво капеланів у ЗСУ та Нацгвардії. Наприклад, у Збройних силах Київський патріархат має 70% священиків, у Національній гвардії - більше 80%. Тож, вищенаведена послідовність релігійних організацій, не виключено, була сформована саме таким чином навмисно".

Анкетування проводиться до 15 квітня.

За даними "Релігійної правди", новий очільник Державної прикордонної служби України Петро Цигикал, який народився на Сумщині, сам тісно повязаний з Українською православною церквою Московського Патріархату. Його брат Микола Цигикал очолює Свято-Троїцьку парафію УПЦ МП у Липоводолинському районі Сумської області.

"Свою церковну династію має і екс-помічник опального митрополита Павла - Тарасій Борак. Його батько Володимир - благочинний Криворізького міського Південного благочиння УПЦ МП. Брат Роман - настоятель одного з храмів у Кривому Розі", - наголошуються у розслідування.

Портал звернувся до прикордонників за роз'ясненням, але там відповіли, що наведена вище інформація "не відповідає дійсності".

Проте факт працевлаштування Борака у ДПрСУ підтвердили:

"Борак у нас працює, але не має розпорядчих повноважень".

  • Досі капеланів від Московського патріархату у ЗСУ, Нацгвардії і добровольчих батальйонах не було.
  • Натомість діяльность МП в Україні наразі ретельно розслідує СБУ, де опитують свідків й вивчають приклади пропагандистських маніпуляцій у релігійній літературі, котра надходить безпосередньо від РПЦ.

новини партнерів

24 січня, 2019 четвер

23 січня, 2019 середа

24 січня, 2019 четвер

23 січня, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати