live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

100 років тому війська УНР визволили Білгород. Тоді це була офіційна територія України

Мапа УНР. Весна 1918 рік
фото: Цей день в історії, jnsm.com.ua
У квітні 1918 року газета "Відродження" сповістила киян про взяття військами Української Народної Республіки міста Білгорода, яке нині входить до складу Росії

Про це у своєму блозі повідомляє історик Максим Мирошниченко.

Зокрема, ним наведено скановану копію згаданого видання з наступним дописом:

"Офіціяльне повідомлення Генерального Штабу Української Народної Республіки. 11 квітня (1918 року, - ред.). 

Білгород взятий.

По тільки що отриманим офіціяльним відомостям, Білгород взятий".

Як зазначає Мирошниченко, до другої українсько-більшовицької війни він буде складовою частиною Харківської губернії Української держави.

Читайте такожКим був Євген Чикаленко, на честь якого збираються перейменувати площу Льва Толстого у Києві

"Український Білгород та російський Курськ буде розмежовувати 20-кілометрова нейтральна смуга. Там більшовики будуть тренувати дві дивізії, набрані з українців. Влітку вони будуть вести бої у районі українського Слов'янська для того, щоб інспірувати повстання в Україні", - додає він.

За словами ж дослідника Геннадія Єфименка, в ухваленому 6 березня 1918 року законі про новий адміністративно-територіальний поділ України Білгородщина означалася як територія УНР.

Читайте такожЯк українці почали освоєння Кубані

Окрім того, більшовики спершу теж вважатимуть Білгород суто українською територією і якийсь час навіть розміщуватимуть там фейковий радянський "уряд" України.

Перебування українського Білгороду та його околиць (див. карту вгорі) у складі УНР, а потім його включення до меж Російської Федерації було предметом тривалого обговорення між Кремлем та представниками окупаційної адміністрації у Харкові, де тоді містилася верхівка українських комуністів. Українська РСР біля 10 років наполягала на поверненні цих територій. Остаточну відмову з цього приводу було отримано делагацією колаборантів особисто від Йосипа Сталіна аж у 1929 році.

новини партнерів

25 січня, 2020 субота

24 січня, 2020 п'ятниця

25 січня, 2020 субота

24 січня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати